Hírek
2013. Február 20. 23:07, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Vizsgálatot indított a rektor a Semmelweis egyetemi hallgatói lista miatt

A Semmelweis Egyetemen vizsgálatot indítottak amiatt, hogy az interneten megjelent hírek szerint intézményük egy csoportja obszcén jelzőkkel listázta a hallgatókat. A csoport elnöke hamisítványnak nevezte a listát.
Az egyetem szerdán az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: a Semmelweis Egyetem vezetésének nincs tudomása arról, hogy az intézményben működő Instruktor Öntevékeny Csoport (IÖCS) obszcén jelzőkkel ellátott listát készített volna.
A több internetes portálon megjelent hírrel kapcsolatban Szél Ágoston, az egyetem rektora a délután folyamán egyeztetett az IÖCS vezetőjével, továbbá az ügy megnyugtató tisztázása érdekében azonnali vizsgálatot rendelt el, hogy intézményi szinten megvizsgálja, valóban készült-e olyan lista, amely a hallgatókat a tanulmányi eredményeiken kívül bármilyen módon minősíti - olvasható a közleményben.
Szarvas Gábor, az Instruktor Öntevékeny Csoport elnöke szerdán az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: a több médium által csoportjuknak tulajdonított obszcén jelzőket tartalmazó lista hamisítvány. Az IÖCS, mint minden szervezet, természetesen készít felsorolást tagjairól, illetve "a tartalékosok közé került jelentkezőkről", ám ezek a hivatalos listák sem tartalmukban, sem formátumukban nem egyeznek meg az interneten keringő listákkal. A hivatalos listákon szereplőket semmilyen módon nem minősíti az IÖCS, azokon a név mellett csak a különböző elérhetőségek (e-mail cím, telefonszám) szerepelnek - fejtette ki.
Mint kiemelte, az IÖCS mindent megtesz annak felderítésére, hogy - felhasználva a 2009-es és 2010-es tartalékos listákon szereplő neveket - ki és milyen célból készítette a hamis listát.
Szarvas Gábor úgy fogalmazott: "a csoport elnökeként, mind személyemben, mind pedig a csoport nevében felháborítónak tartom, hogy valaki ilyen listát készít, tesz közzé". A szervezet jogászokkal vizsgálja annak lehetőségét, hogy feljelentést tegyen ismeretlen tettes ellen a jó hírnév megsértése és személyes adatokkal való visszaélés miatt - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld
NAV: július 5-től változik néhány adószabály
Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.
2025. Július 07. 11:00, hétfő | Belföld
Meteorológia: hétfőn hevesebb zivatarok lehetnek szinte az egész országban
Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki hétfőn szinte az egész országban - derül ki a HungaroMet Zrt. vasárnapi veszélyjelzéséből.
2025. Július 07. 08:00, hétfő | Belföld
NFI: már több mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet
Tavaly december óta már több mint egymillióan látták a mozikban a Demjén Ferenc-slágerekre épülő Hogyan tudnék élni nélküled? című romantikus vígjátékot - közölte pénteken a Nemzeti Filmintézet (NFI) az MTI-vel.
2025. Július 07. 00:00, hétfő | Belföld
Repülőgép-szimulátort adtak át a Nyíregyházi Egyetemen
A helyi pilótaképzést támogató modern repülőgép-szimulátort adtak át szombaton a Nyíregyházi Egyetemen.