Városlista
2026. március 26, csütörtök - Emánuel

Hírek

2012. Február 13. 13:23, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Várossá válna Kondoros

Várossá válna Kondoros

Kondoros vezetői úgy érzik, itt az ideje, hogy településük városi rangot kapjon.

A dokumentumokat már benyújtották, az elbírálásra még várni kell. A kondorosi polgármesteri hivatalból a napokban postázták a minisztériumba a várossá nyilvánítással kapcsolatos kérelmet.

Dankó Béla polgármester azt mondta a Békés Megyei Hírlapnak, hogy sok olyan pályázatot írtak ki, amely preferálta a községeket, ugyanakkor kizárta a városokat. Fontosnak érezték, hogy mind az önkormányzat, mind a helyi cégek, vállalkozások hozzá tudjanak jutni a pályázati forrásokhoz. Ezeket a lehetőségeket már kihasználták, ezért úgy véli a jövőben a várossá válásnak már inkább csak az előnyeit élveznénk. Dankó Béla a remélt előnyök között első helyen említette azt, hogy városként magasabb állami normatívákhoz juthatnának. További praktikus okként jelölte meg, hogy a nagy átszervezések, a települések új feladatkörének kialakítása kapcsán mindenképpen célszerűbb a városi rang, mert így nagyobb szerephez juthatnak a térségben. A polgármester azt mondta, nem törekszenek járásközponti státuszra, de mikrotérségi vezető szerepüket szeretnénk megtartani és erősíteni.

Kondoroson minden szolgáltatás magas színvonalon biztosított, minden adott ahhoz, hogy a település 5500 lakosa jól érezze itt magát. A kedvező földrajzi fekvésből adódóan könnyen elérhetőek a nagyobb városok (Szarvas, Békéscsaba, Orosháza), így aki nem talál helyben munkát, annak a bejárással sem kell sok időt eltöltenie. A kedvező ingatlanáraknak köszönhetően a megye más részeiről is egyre többen választják lakóhelyül Kondorost. Azt, hogy a kérelem ügyében mikor születik döntés, ma még nem lehet tudni. Az azonban tény, hogy január 1-jétől a nagyközség, mint közigazgatási fogalom megszűnt Magyarországon. Ma már csak községek és városok léteznek. Kondoros az utóbbi státuszra törekszik.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 25. 13:00, szerda | Belföld

Az EU-ban 1,4 százalékkal nőtt az új autók eladása februárban

Az Európai Unióban éves összevetésben 1,4 százalékkal, 865 ezer 437-re nőtt az új autók eladása februárban - áll az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, az ACEA honlapjára kedden fölkerült jelentésben.

2026. Március 25. 09:00, szerda | Belföld

31,5 milliárd forintos uniós támogatásból újulnak meg egészségügyi intézmények

Európai uniós támogatás segítségével 31,5 milliárd forintból újulnak meg egészségügyi intézmények

2026. Március 25. 06:38, szerda | Belföld

Magasabb infláció és alacsonyabb gazdasági növekedés, mint amit vártak

Továbbra is indokolt az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés, a geopolitikai feszültségekből fakadó inflációs kockázatok és a bizonytalan pénzügyi piaci környezet okán - mondta Varga Mihály.