Hírek
2025. Szeptember 24. 06:51, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Trump Magyarország orosz energiáról való leválásáról beszélt
Azt mondta, hogy Orbán a barátja és ha megkéri, szerinte abbahagyja az orosz energia vásárlását.
Donald Trump amerikai elnök Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel is találkozott kedden New Yorkban, a találkozót követően pedig sajtótájékoztatót is tartottak, ahol a CNN tudósítása szerint újságírói kérdésre az amerikai elnök azt mondta a magyar miniszterelnökkel kapcsolatban, hogy a barátjának tartja, és habár még nem beszélt vele az orosz olaj vásárlással való felhagyásról, de mint fogalmazott: az az érzésem, hogy ha beszélnék vele, abbahagyná.
Az amerikai elnök arról is beszélt a BBC tudósítása szerint, hogy szerinte a NATO-tagállamoknak le kell lőniük az orosz repülőgépeket, ha azok belépnek a légtérükbe.
Az elhangzottakra egyelőre egyetlen mondatos válasz érkezett magyar részről: „Mi mindenben támogatjuk az amerikai elnök erőfeszítéseit a béke érdekében, a földrajzi helyzetünkből fakadó valóságot azonban nem tudjuk megváltoztatni” – írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 13. 07:43, kedd | Belföld
Februárban dupla nyugdíj érkezik, és jön a 14. havi nyugdíj első részlete is
Február különösen erős hónap lesz a nyugdíjasok számára, hiszen dupla nyugdíj érkezik, megérkezik a rendes és a 13. havi nyugdíj, valamint a 14. havi nyugdíj első részlete is
2026. Január 13. 07:32, kedd | Belföld
2025-ben az előző évi rekordját is megdöntötte a turizmus
A tavalyi a hazai turizmus új rekordéve, amikor az előző évi rekordját is megdöntötte, a vendégek száma meghaladta a 20 milliót
2026. Január 13. 07:24, kedd | Belföld
Hideg idő - A Dunántúl jelentős részére adott ki riasztást ónos eső miatt a HungaroMet
A Dunántúl jelentős részére adott ki riasztást ónos eső miatt a HungaroMet:
2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld
Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje
Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át
