Városlista
2026. január 13, kedd - Veronika

Hírek

2021. Április 21. 15:07, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Többször is megerőszakolta kislányát, elítélték a visszaeső pedofilt

Többször is megerőszakolta kislányát, elítélték a visszaeső pedofilt

Helybenhagyta a másodfokú bíróság a Fővárosi Törvényszék ítéletét, amely 13 év hat hónap fegyházbüntetéssel sújtott egy férfit a kislánya ellen visszaesőként elkövetett szexuális erőszak miatt

- közölte a Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség szerdán az MTI-vel. Azt írták: a Fővárosi Főügyészség 2020 nyarán emelt vádat a középkorú férfi ellen szexuális erőszak bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt.

A vádlottat a kislánya ellen 2014-2015-ben elkövetett szexuális erőszak miatt 2017-ben jogerősen 6 év szabadságvesztésre ítélték. Miután 2019 nyarán feltételes szabadságra bocsátották, felvette volt élettársával és kislányával a kapcsolatot, annak ellenére, hogy a bíróság megszüntette a szülői felügyeleti jogát. 2019 decemberében volt élettársa nevében fogorvosi kezelésre hivatkozó hamis igazolást készített, azt felhasználva a kislányát az iskolából elhozta, lakásába vitte, ahol az akkor 8 éves gyerekkel szexuális cselekményt végzett.

A Fővárosi Törvényszék 2021 januárjában kihirdetett ítéletével a különös visszaeső vádlottat bűnösnek mondta ki 12. életévet be nem töltött, hozzátartozója sérelmére elkövetett szexuális erőszak bűntette és hamis magánokirat felhasználása vétsége miatt, és a férfit 13 év és 6 hónap fegyházbüntetésre ítélte. A vádlottat véglegesen eltiltotta minden olyan foglalkozás gyakorlásától és tevékenység végzésétől, amelyben 18 év alatti személy nevelését, felügyeletét, gyógykezelését végezné.

Az elsőfokú bíróság kizárta a feltételes szabadságra bocsátás lehetőségét.

Az ítélet ellen a vádlott és védője a büntetés enyhítéséért fellebbezett. A Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség a határozat helybenhagyását kezdeményezte.

A Fővárosi Ítélőtábla 2021. március végén hozott végzésével helybenhagyta a vádlottra kiszabott büntetést.

Címkék: ítélet, pedofil

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 13. 07:43, kedd | Belföld

Februárban dupla nyugdíj érkezik, és jön a 14. havi nyugdíj első részlete is

Február különösen erős hónap lesz a nyugdíjasok számára, hiszen dupla nyugdíj érkezik, megérkezik a rendes és a 13. havi nyugdíj, valamint a 14. havi nyugdíj első részlete is

2026. Január 13. 07:32, kedd | Belföld

2025-ben az előző évi rekordját is megdöntötte a turizmus

A tavalyi a hazai turizmus új rekordéve, amikor az előző évi rekordját is megdöntötte, a vendégek száma meghaladta a 20 milliót

2026. Január 13. 07:24, kedd | Belföld

Hideg idő - A Dunántúl jelentős részére adott ki riasztást ónos eső miatt a HungaroMet

A Dunántúl jelentős részére adott ki riasztást ónos eső miatt a HungaroMet:

2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld

Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje

Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át