Hírek
2012. November 12. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Több mint 50 ezer magyar dolgozik Ausztriában

Több mint 50 ezer magyar munkavállaló dolgozott szeptember végéig hivatalosan Ausztriában. Az osztrák statisztikai hivatal adatai alapján ez tavaly március óta 85 százalékos emelkedést jelent.
Ausztriában egy pár kényelmesen, jól él a nettó alapbéréből, amelyből még autóra, utazásra is jut – mondta a Duna Híradóban megszólaló magyar munkavállaló Kismartonban. Szabó Gábor egy éve él és dolgozik Ausztriában - egy acélkereskedéssel foglalkozó cég képviselője. Szerinte ugyanakkor nem könnyű Ausztriában elhelyezkedni.
Az adatok azonban azt mutatják, évről évre egyre több magyar talál állást, létszámuk már megközelíti a törökökét. Jelentős számban dolgoznak szerbek és horvátok is, a határ mentén azonban a magyar a legtöbb.
Thomas Lehner, az osztrák munkaügyi kamara igazgatója elmondta: adataik szerint Burgenlandban a külföldi munkavállalók száma nagyjából 20 ezerre tehető, vagyis a burgenlandi munkaerőpiacon minden ötödik külföldi. A legnagyobb számban pedig a magyarok vannak jelen.
A magyarok többsége naponta ingázik, azonban így is egyre többen bérelnének vagy vásárolnának lakást.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 12. 08:43, szombat | Belföld
Orbán Viktor: az ukrán elnök nem mondhatja meg a magyaroknak, mit gondoljanak
2025. Július 12. 08:43, szombat | Belföld
Vihar - Helyreállította az áramszolgáltatást az E.ON
2025. Július 12. 08:41, szombat | Belföld
Debrecen a TOP3-ban az Európa Zöld Fővárosa címért zajló versenyben
2025. Július 11. 09:12, péntek | Belföld
A Mondeléz átadta legnagyobb közép-kelet-európai napelemparkját Székesfehérváron
A Mondeléz International csütörtökön hivatalosan is átadta új napelemparkját székesfehérvári gyárának területén: a 2,3 millió dolláros beruházásból a cégcsoport legnagyobb közép-kelet-európai napelemparkja jött létre.