Városlista
2025. november 1, szombat - Marianna

Hírek

2018. Október 19. 05:04, péntek | Belföld
Forrás: mti

Tizenkét évre ítéltek a lányát molesztáló baranyai férfit

Tizenkét évre ítéltek a lányát molesztáló baranyai férfit

Jogerősen tizenkét év fegyházbüntetést szabott ki csütörtökön a Pécsi Ítélőtábla egy baranyai férfival szemben, aki 2011-ben és 2013-ban molesztálta a lányát.

A táblabíróság MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, hogy az ítélőtábla a vádlottat kétrendbeli, tizennyolcadik életévét be nem töltött, nevelése alatt álló személy sérelmére elkövetett szexuális erőszak bűntettében találta bűnösnek. A fellebbezések nyomán eljáró tábla ezzel helybenhagyta a Pécsi Törvényszék korábbi elsőfokú ítéletét.

A tényállás szerint a vádlott és korábbi élettársának kapcsolatából öt gyerek született, közöttük a sértett, 1998-ban.

A férfi több alkalommal bántalmazta lányát, akivel 2011 nyarán és 2013 novemberében - a bíróság megfogalmazása szerint - "szexuális cselekményt" végeztetett.

Ezután a férfi megfenyegette a lányt, hogy megöli, ha bárkinek beszél a történtekről - olvasható az összegzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 01. 08:56, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Győrben létrejön a hatodik Konfuciusz Intézet Magyarországon

Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged után a győri Széchenyi István Egyetemen létrejön immár a hatodik Konfuciusz Intézet is Magyarországon, ami újabb lendületet ad a magyar-kínai együttműködésnek

2025. November 01. 08:55, szombat | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: sikeresen zárult az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat

Sikeresen zárult a rendszerváltás óta szervezett legnagyobb katonai gyakorlat, az Adaptive Hussars 2025 - jelentette be a honvédelmi miniszter pénteken Budapesten, a gyakorlat zárórendezvényén.

2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld

Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj

Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.