Városlista
2025. július 9, szerda - Lukrécia

Hírek

2012. Október 25. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mno.hu

Teljes arzenállal támad az Apple

Teljes arzenállal támad az Apple

Gyönyörű képet ad az Apple iPad mini képernyője.

Az Apple a napokban jelentette be, hogy megújítja teljes kínálatát, így hamarosan piacra kerül az új iPad4, a MacBook Pro, az iMac és Mac mini, sőt az iPad mini már most megvásárolható!

Az almás cég vezetői nem ülnek nyugodtan a babérjaikon. Szeretnék meglovagolni az iPhone 5 által keltett hullámokat, és a hétfői sajtótájékoztató alapján bizony retteghetnek a rivális vállalatok. Röviden felsoroljuk az új készülékek legfontosabb változásait, majd kicsit bővebben foglalkozunk az iPad minivel.

iPad mini: 7,9 colos kijelzővel, 1024*768 pixel felbontás, A5 dual-core processzor.

iPad 4: akár 2x gyorsabb, mint az iPad3, dual-core A6X CPU, quad-core GPU-val, 30-pin helyett Lightning csatlakozó.

MacBook Pro: a 13 colos modell is retinakijelzőt kapott (2560*1600 pixel), és 20 százalékkal vékonyabb elődjénél.

iMac: csinosabb design, kevésbé tükröződő kijelző, vékonyabb keret, SSD+HDD meghajtó (Apple Fusion drive).

Mac mini: akár 2x gyorsabb, négymagos procival.

Mit tud az Apple iPad mini?

Az új készüléket azért hozták létre a fejlesztők, mert kisebb a normál iPadnál (mindössze 7,2 milliméter vastag, és 53 százalékkal könnyebb), ezáltal könnyebben hordozható. Ettől függetlenül a 7,9 colos, LED-technikájú érintőképernyő (1024*768-as felbontás) használható méretű, így bátran válogathatunk az Apple szervereiről letölthető 275 ezer alkalmazásból. Minden bizonnyal a szoftverek problémamentes futtatásával sem lesz gond, ugyanis az A5 dual-core proci komoly tudással rendelkezik. Az akkumulátor hihetetlenül vékony, ennek ellenére a marketingesek 10 órás kapacitással csábítják a leendő vásárlókat. A beépített iSight kamera 5 megapixeles fotókat készít és Full HD videókat (1080p). Az Apple termékei sosem az olcsóságukról voltak híresek, és ez alól az iPad mini sem kivétel, hiszen az alapváltozat ára bruttó 99 990 forint.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 09. 12:18, szerda | Belföld

Hubai Imre: az éves öntözési igény többletvíz formájában be van tárazva a tájban

A Vizet a tájba program révén jelenleg 178 millió köbméter többletvíz áll rendelkezésre öntözésre, ami nagyjából megfelel Magyarország éves öntözési vízigényének

2025. Július 09. 07:13, szerda | Belföld

Nagy Bálint: újranyithat a Hévízi Tófürdő fürdőháza, készül a létesítmény hosszú távú fejlesztési koncepciója

A kormány 381 millió forint támogatást biztosít a Hévízi Tófürdő nemrég bezárt, tavi fürdőépületének rövidtávú helyreállítására

2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld

NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é

Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása

2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld

E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás

Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.