Hírek
2025. Február 25. 07:51, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: 2026 elején pénz áll a házhoz!
A 2026. januári illetményükkel hat havi fegyverpénzt kapnak a fegyveres testületek tagjai, így a Magyar Honvédségben szolgáló katonák is - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebookra hétfőn feltöltött videónyilatkozatában.
"Beszéljünk a pénzről. Most jövök a parlamentből, pénz áll a házhoz. Miniszterelnök úr megerősítette, hogy 2026. januári illetményével a fegyveres erők, és így a katonáink természetesen megkapják a hat havi fegyverpénzüket" - fogalmazott Szalay-Bobrovniczky Kristóf.
Hangsúlyozta, hogy nem csak ezt az ígéretüket tartják be. Ezzel kapcsolatban emlékeztetett arra, hogy 2022-ben és 2024-ben, ígéretüknek megfelelően, egyaránt kétszámjegyű százalékkal emelték a Magyar Honvédségben szolgálatot teljesítők illetményét.
"Tisztelet és megbecsülés a magyar katonának. A békéhez erő kell, folytatjuk a munkát" - zárta nyilatkozatát a politikus.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 26. 10:01, szombat | Belföld
A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban az uniós szabályozás miatt
A többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemeltető META, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.
2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld
Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba
Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.
2025. Július 26. 09:57, szombat | Belföld
Orbán Viktor: nemzetben gondolkodni azt jelenti, hogy nagyobb összefüggésben tekintjük a magyarság sorsát
Nemzetben gondolkodni azt jelenti, hogy nagyobb összefüggésben tekintjük a magyarság sorsát, semmint az akaratunk ellenére meghúzott államhatárokon belül élő magyarság szempontjai és érdekei
2025. Július 26. 09:51, szombat | Belföld
Kövér László: a keleti nyitás sikertörténete a kínai-magyar kapcsolatok alakulása
Magyarország számára a keleti nyitás politikájának sikertörténete a kínai-magyar kapcsolatok alakulása