Hírek
2017. December 04. 19:11, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Rekordot döntött a Liszt Ferenc repülőtér utasforgalma
Több mint egymillió utas fordult meg a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren novemberben, korábban még nem volt példa ilyen novemberi forgalomra - tájékoztatta a Budapest Airport (BA) hétfőn az MTI-t.
Az év tizenegyedik hónapjának végéig 12 milliónál többen érkeztek és indultak a ferihegyi terminálokról.
A közlemény szerint december közepén indul a karácsonyi és az év végi nagyüzem, így idén a forgalom várhatóan megközelíti vagy túl is lépheti a 13 milliós utasszámot, jelentősen meghaladva a tavalyi 11,4 milliós rekordot.
A BA várakozása szerint a január-februárban szokásos forgalomcsökkenés jövőre visszafogottab lesz a korábbiaknál, azért is mert a 2017/18-as téli menetrendben 14 új járat indul Budapestről.
A BA emlékeztetett, a növekvő forgalom igényeinek kielégítésére két éve elindították a BUD 2020 elnevezésű, ötéves repülőtér-fejlesztési programot mintegy 160 millió euró, azaz 50 milliárd forint értékben.
Ennek keretében felújították az egyes futópályát, korszerűbb műszeres leszállító berendezést telepítettek, rövidesen megnyílik a repülőtéri szálloda, és jövőre átadják a nem-schengeni forgalmat bonyolító B-oldali utasmolót, ami 10 ezer négyzetméterrel bővíti az utasforgalmi területet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 20. 07:31, csütörtök | Belföld
Ingatlanfejlesztők: 2025 a lakáspiaci fordulat éve lett Magyarországon
2025. November 20. 07:29, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: ahhoz, hogy győzni tudjunk, mindenkire szükségünk lesz
Ahhoz, hogy győzni tudjunk, mindenkire szükségünk lesz - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök szerdán Vácrátóton, ahol részt vett a kormánypártok háborúellenes aláírásgyűjtésén.
2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld
Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját
Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld
KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt
2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.

