Hírek
2012. Október 06. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Pulzus TV: Mesterházy a politikai egyensúly betartása miatt nem kapott időt
A soproni Pulzus TV-ben azért nem kapott műsoridőt az MSZP elnöke a vasárnapi időközi választás előtt, mert ezzel felborult volna a kampány idején kényesen betartott egyensúly - mondta a televízió ügyvezetője az MTI-nek pénteken Sopronban, Mesterházy Attila sajtótájékoztatójának helyszínén; a Sopron TV ügyvezetője szintén a kiegyensúlyozottság sérelmének veszélyével indokolta, hogy a kampányfinisben nem készítettek stúdióbeszélgetést a szocialista pártelnökkel.
Mesterházy Attila a sajtótájékoztatón kifogásolta, hogy nem szólalhatott meg a helyi tévékben a vasárnapi időközi választás előtt.
Boronkay Gusztáv, a Pulzus TV-t működtető társaság ügyvezetője azt közölte: azért ment el a politikus sajtótájékoztatójának helyszínére, amelyen a pártelnök kifogásolta a soproni tévék eljárását, hogy tisztázza a helyzetet.
Azt mondta: három napja kaptak jelzést arról, hogy a szocialista pártelnök nyilatkozna a csatornának. Magyarázata szerint ennyi idő alatt nem tudták megoldani, hogy a többi jelöltállító szervezet hasonló rangú képviselője is megkapja a megszólalás lehetőségét.
Ezzel pedig felborult volna a kampány idején kényesen betartott egyensúly, amelynek eredményeként minden induló ugyanannyi alkalommal, ugyanakkora terjedelemben szólalhatott meg - tette hozzá, jelezve: nyitottak arra, hogy egy most felvett beszélgetést a választás után sugározzanak.
Hajnal Sándor, a Sopron TV ügyvezetője az MTI-nek elmondta: adójuk évek óta politikamentesen működik, az egyéni választókerületi küzdelemmel annyiban foglalkoztak, hogy egy alkalommal tíz-tíz perces megszólalási lehetőséget adtak minden jelöltnek. Az indulók akkor egy-egy személyt vihettek magukkal a stúdióba, aki megválasztásuk mellett érvelt.
Hozzátette: a lehetőséggel akkor a szocialisták is éltek. Ezt követően a csatorna a kampányt a maga részéről lezártnak tekintette; ezt követően érkezett a helyi MSZP megkeresése, hogy a pártelnök nyilatkozna az adónak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 10. 13:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: indul a három az egyben képzés, összekapcsoljuk a technikumokat és az egyetemeket
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Balázs: az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között
Orbán Balázs szerint az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között.
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Koncz Zsófia: közös ügyünk, hogy a magyar családok erősek legyenek a jövőben is
2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld
MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe
A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van
