Városlista
2026. július 30, csütörtök - Judit

Hírek

2021. Augusztus 31. 19:02, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Öv nélkül utazó kisfia halála miatt vádat emeltek egy sofőr ellen

Öv nélkül utazó kisfia halála miatt vádat emeltek egy sofőr ellen

Vádat emelt halálos közúti baleset gondatlan okozása miatt a Veszprémi Járási Ügyészség egy férfi ellen, aki autójával karambolozott és emiatt meghalt a hétéves fia.

A Veszprém Megyei Főügyészség az MTI-vel kedden azt közölte, hogy az 56 éves férfi gépkocsijával Eplénybe indult szánkózni január 16-án reggel. Ajka felől a 8-as út felé haladt három - 19, 17 és 7 éves - gyermekével, a járműben utazók közül csak a kisfiú nem volt biztonsági övvel az üléséhez rögzítve.

A sofőr Ajka-Bakonygyepesen Magyarpolány felé akart továbbhajtani, de figyelmen kívül hagyta az "Elsőbbségadás kötelező!" jelzőtáblát, lassítás nélkül hajtott be a kereszteződésbe, és összeütközött egy járműszerelvénnyel.

Az ütközés miatt a kisfiú kirepült a személygépkocsiból és a helyszínen meghalt. A balesetben a másik két gyerek is súlyos sérüléseket szenvedett.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld

Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is

Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.

2026. Július 29. 12:00, szerda | Belföld

Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában

Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában.

2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld

Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel

Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.

2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld

OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament

Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.