Hírek
2016. Március 17. 07:38, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Otthonteremtési közösségek létrehozását engedélyezheti ma az Országgyűlés
Az Országgyűlés mai ülésén lehetővé teheti nemzeti otthonteremtési közösségek (nok) létrehozását, amely a kormány otthonteremtési programjának újabb elemeként sorsolásos alapon segítheti az újépítésű lakáshoz jutást.
Az ülésnap reggel 9 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, ezt követően kivételes eljárásban tárgyalhatják a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető Rogán Antal javaslatát.
A javaslat szerint a nokhoz csatlakozó tagok kötelezettséget vállalnak egy meghatározott összeg befizetésére, előre meghatározott ütemben. Az új lakás vásárlásához a megtakarításon felül még hiányzó összeget a közösség kamatmentesen megelőlegezi azoknak a tagoknak, akiket sorsolással választanak ki a több mint 10 éves futamidő alatt.
A képviselők az előterjesztés összevont vitája után következő szavazások alatt el is fogadhatják a kormány új otthonteremési támogatását.
A határozathozatalok során egy az ebtenyésztést érintő törvénymódosítást is elfogadhatnak, amellyel az állam a továbbiakban kizárólag a magyar kutyafajták tenyésztését felügyelné, míg egy másik döntéssel kikerülhet a Polgári Törvénykönyvből (Ptk.) és önálló jogszabályban kaphat helyet a behajtási költségátalány.
A szavazásokat követően nyolc előterjesztést vitathatnak meg a képviselők. Ekkor kerül napirendre az a javaslat, amely a paksi atomerőmű bővítésével kapcsolatos közérdekű adatigénylés szabályait egyértelműsíti, továbbá az az indítvány is, amely meghosszabbítaná a magáncsődeljárás kezdeményezési határidejét.
Általános vitát tartanak arról a kormánypárti javaslatról is, amely szerint egy újonnan létrehozott szervezet, az Erzsébet a Kárpát-medencei Gyermekekért Alapítvány felelne a Kárpát-medencében élő magyar gyerekek üdültetésével összefüggő feladatok ellátásáért az Erzsébet-program keretében.
Az Országgyűlés kéthetes ülése hétfőn ér véget, a tavaly kialakított szokásoknak megfelelően kérdésekkel és azonnali kérdésekkel.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld
Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel
Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.
2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete
Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.
2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen
Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.
2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld
Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány
Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.
