Városlista
2026. március 24, kedd - Gábor, Karina

Hírek

2021. December 15. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Néhol enyhén csökken a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja

Néhol enyhén csökken a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja

Továbbra is jelentős, de néhol enyhén csökkenő tendenciát mutat a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) kedden a honlapján.

Azt írták, az országban általánosságban stagnáló, néhány mintavételi helyen enyhén csökkenő tendencia jellemzi a szennyvízben mért koronavírus-örökítőanyag mennyiségét.

Hozzátették: az országos átlagkoncentráció továbbra is jelentős.

A koncentráció egyik vizsgált városban sem nőtt, csökkenést tapasztaltak négy városban: Győrben, Nyíregyházán, Szegeden és Székesfehérváron.

A mintavételi helyek többsége - 19 helyszín - az "emelkedett" kategóriába, míg három város - Székesfehérvár, Szekszárd, Szeged - a mérsékelt kategóriába sorolható.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 24. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Brüsszel és Kijev összefogott ellenük

2026. Március 24. 07:28, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint összejátszanak a titkosszolgálatok és a Tisza

Elfogadhatatlan és szégyenteljes, hogy a titkosszolgálatok kormánnyal szembeni akciói a Tisza Párt érdekében és a Tisza Párton keresztül történnek - mondta a miniszterelnök.

2026. Március 23. 07:18, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: Brüsszel, Kijev és a Tisza összejátszanak a magyar emberek ellen

Nem szabad hagynunk, hogy Magyarországon ukránpárti kormány alakuljon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap Hódmezővásárhelyen, a kormánypártok választási nagygyűlésén.

2026. Március 23. 07:17, hétfő | Belföld

Hűvösebb, csapadékosabb, szelesebb idő várható a héten

A hét elején még sok napsütés várható 15 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel, majd a hét közepén viharos széllel lehűlés érkezik, megnő a csapadék esélye és többfelé várható eső, a Dunántúlon akár havas eső, hó is hull