Hírek
2023. Február 14. 09:20, kedd |
Belföld
Forrás: mti
NAV: csaknem 1100 liter hamis mosószert találtak két román furgonban Hegyeshalomnál
Csaknem 1100 liter, mintegy 1,7 millió forint értékű hamis mosószert találtak két román furgonban a hegyeshalmi határátkelőhelynél - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kedden az MTI-vel.
A közlemény szerint a kartondobozokkal megpakolt autókból ismert márkajelzésű, hamis mosószer került elő.
A termékeket a védjegy tulajdonosának engedélye nélkül hozták forgalomba, kárt okozva ezzel a jogtulajdonosnak.
Szakértők szerint a hamis tisztítószerek akár ártalmasak is lehetnek az egészségre, ezért kiszűrésük különösen fontos. A hamis árut a NAV munkatársai lefoglalták, és iparjogvédelmi jogok megsértésének bűntette miatt eljárást indítottak - áll a közleményben.
Fotó: NAV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 25. 11:00, hétfő | Belföld
Ukrajnai háború - Orbán Anita: A Kijev elleni orosz támadás újabb borzalmas emlékeztető a háború áldozataira
Oroszország éjszakai, brutális támadása Kijev ellen újabb borzalmas emlékeztető arra, hogy milyen emberi áldozatokkal jár ez a háború - írta vasárnap Orbán Anita magyar külügyminiszter az X közösségi oldalán.
2026. Május 25. 08:36, hétfő | Belföld
Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik
Kánikulával indul május utolsó hete, a hőmérséklet csúcsértéke meghaladhatja a 30 Celsius-fokot.
2026. Május 25. 08:35, hétfő | Belföld
Magyar Péter: mit keres még Gulyás Gergely a Parlamentben?
Vajon mit keres még Gulyás Gergely a Parlamentben? - tette fel a kérdést a miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap.
