Hírek
2016. Augusztus 13. 09:02, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Megdőlt a napi országos hidegrekord
Megdőlt a napi országos hidegrekord szombatra virradóra - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat az MTI-vel.
Mostanáig ezen a napon 1912-ben Kecskeméten volt a leghidegebb, akkor 4,2 Celsius-fokot mértek. Ennél most a Nógrád megyei Zabaron 2 tizedfokkal hidegebb volt, így az augusztus 13-ai új hidegrekord 4 fok lett- írták.
Az előrejelzés szerint szombaton hosszabb időre keleten és a déli területeken süt ki a nap, de helyenként - nagyobb eséllyel a Dunántúlon és a középső megyékben - előfordulhat kisebb eső. A hőmérséklet délután 21-26 fok között valószínű. Késő estére 15-20 fok közé hűl le a levegő. Vasárnap északkeleten lehet záporeső, esetleg egy-egy zivatar. Másutt csapadék nem várható, az ország nagyobb részén napos időre lehet számítani. Vasárnap a leghidegebb órákban 10-15 fok lehet. Napközben 26-30 fokig melegszik a levegő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 21. 13:00, szombat | Belföld
NVI: országos informatikai próbák segítik a választás előkészítését
Valamennyi helyi választási iroda bevonásával országos informatikai és igazgatási próbákat tart a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az áprilisi országgyűlési választás előkészítése érdekében - közölte az NVI a honlapján pénteken.
2026. Március 21. 11:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: nem küldünk magyar katonákat a Közel-Keletre
Gulyás Gergely bizonytalan volt a kérdésben, Trump kérésére ő megfontolná a dolgot.
2026. Március 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: újítsuk meg a háborúellenes szövetséget!
"Tanulni kell az elmúlt négy év tapasztalataiból arról, hogyan maradtunk ki a háborúból" - mondta Orbán.
