Városlista
2026. június 25, csütörtök - Vilmos

Hírek

2022. Július 18. 08:03, hétfő | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Megdőlt a napi hidegrekord hajnalban

Megdőlt a napi hidegrekord hajnalban

Megdőlt a napi hidegrekord vasárnap hajnalban - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán.

A bejegyzés szerint miközben az elmúlt napokban egy újabb várható erőteljes melegedés "szolgáltatja a beszédtémát", az előzetes adatok alapján vasárnap új napi minimumhőmérsékleti rekord született.

Az egyik északi völgyben fekvő állomás ugyan egytized fokkal, de alulmúlta a 2017-ben ugyanott mért 5,5 Celsius-fokos rekordot. Így az új július 17-ei hidegrekord 5,4 fok, amit a Nógrád megyei Zabaron regisztráltak.

Kitértek arra is, hogy a július 17-ei rekord (az eddigi és az új is) jóval magasabb a környező napok legalacsonyabb értékeihez képest. Így bár hétfő reggel is előfordulhatnak 5-6 fokos minimumok a hidegre érzékeny helyeken, a napi hidegrekord - az 1989-ben Szokolyán mért 3,9 fok - "nem igazán forog veszélyben".

Az előrejelzés szerint a jövő héten melegszik az idő. Hajnalban egyre inkább 10-20 fok körüli minimumok várhatók, míg a maximumok többfelé 35 fok felett várhatók.

Címkék: hideg, hidegrekord, nyár

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól

A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;

2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld

Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét

Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.

2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására

A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet

2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld

Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik

A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.