Hírek
2020. Február 11. 12:02, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Még pár napig lehet jelentkezni a tavaszi érettségi vizsgákra

Hétfőig jelentkezhetnek a diákok a május-júniusi érettségi vizsgákra – közölte az Oktatási Hivatal kedden az MTI-vel.
Tudatták: 2020-ban a tavaszi érettségi vizsgaidőszak május 4-től június 26-ig tart. Az írásbeli vizsgákat május 4. és 25. között rendezik. Az emelt szintű szóbeli vizsgák június 4-11., a középszintű szóbelik június 15-26. között lesznek.
Ebben a vizsgaidőszakban az érettségizők rendes, előrehozott, szintemelő, kiegészítő, ismétlő, pótló, valamint javító vizsgát tehetnek.
A tavaszi vizsgaidőszakban a középiskolák és a kormányhivatalok szerveznek érettségi vizsgákat.
A jelentkezés benyújtásáról szóló legfontosabb információk és a kormányhivatalok elérhetőségei is megtalálhatók az Oktatási Hivatal honlapján.
Az érettségi vizsgára és a felsőoktatási felvételire külön kell jelentkezni, egyik jelentkezés sem váltja ki vagy helyettesíti a másikat – hangsúlyozták.
A felsőoktatási intézményekbe február 15-ig lehet jelentkezni a felvi.hu honlapon elérhető e-felvételiben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 16. 07:40, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: jövő év februárjáig sor kerül az első beton öntésére a paksi bővítés kapcsán
2025. Október 16. 07:36, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: nemsokára találkozom Donald Trumppal
2025. Október 15. 07:35, szerda | Belföld
Jelentősen csökkent az ipari termelés
2025 augusztusában az ipari termelés volumene 7,3, munkanaphatástól megtisztítva 4,6 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - erősítette meg kedden kiadott második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Október 15. 07:34, szerda | Belföld
Továbbra is zuhanőrepülésben az építőipar
2025 augusztusában az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 15,2, a munkanaptényezővel kiigazított adatok alapján 13,6 százalékkal alacsonyabb volt, mint egy évvel korábban - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (K