Városlista
2026. július 16, csütörtök - Valter

Hírek

2016. Július 12. 07:41, kedd | Belföld
Forrás: mti

Még fokozódik a hőség

Még fokozódik a hőség

Kedden fokozódik a kánikula: tizenegy megyére és a fővárosra másodfokú, az ország többi területére elsőfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat.

A meteorológiai szolgálat hétfőn az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint Budapestre és Pest, továbbá Baranya, Bács-Kiskun, Csongrád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Somogy, Tolna és Veszprém megyére adták ki a narancssárga vagyis másodfokú figyelmeztetést. Mint írták: kedden még nagyjából 2 Celsius-fokkal melegebb lesz, mint hétfőn, többfelé akár 27-29 fok közt, másutt 26 fok körül alakul a középhőmérséklet. Az előrejelzés szerint a leghidegebb órákban általában 17-23 fok lehet, de északkeleten ennél egy-két fokkal hűvösebb is lehet. A legmagasabb hőmérséklet többnyire 33-37 fok között várható.

Felhívták a figyelmet továbbá, hogy kedden extrém (akár 8,1-es szintet is meghaladó) UV-B sugárzás várható.

Emellett néhány dunántúli megyében heves zivatarra, felhőszakadásra is figyelmeztet a meteorológiai szolgálat. Mint írták: kedden délutántól az Észak-Dunántúl felett zivatarok átvonulására lehet számítani. Ebben a térségben a felhőszakadás mellett nagyobb méretű, több centis jég és károkozó szélroham is várható. A heves zivatar veszélye miatt Győr-Moson-Sopron megyére másodfokú figyelmeztetést adtak ki keddre.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 16. 09:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: botrányos módon esik szét az egykori állampárt

Magyar Péter kormányfő szerint \"botrányos módon\" esik szét az egykori állampárt, a Fidesz.

2026. Július 16. 07:20, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter lemondott a parlamenti mandátumáról

A BYD-tól kapott ajánlatot a korábbi miniszter, ezért lemondott mandátumáról és távozik a politika világából.

2026. Július 15. 11:00, szerda | Belföld

Felmentette a MÁV igazgatósági elnökét Vitézy Dávid

Keddi hatállyal felmentette Lepsényi István eddigi igazgatósági elnököt és Parragh László igazgatósági tagot Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Július 15. 09:00, szerda | Belföld

Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok nagykereskedelmi ára

Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok literenkénti nagykereskedelmi ára: a benzin bruttó 14 forinttal, a gázolaj bruttó 7 forinttal drágul - írta a holtankoljak.hu kedden.