Városlista
2026. január 31, szombat - Marcella

Hírek

2015. Április 17. 06:00, péntek | Belföld
Forrás: onlinejogsebesz.hu

Marhaeladás marhalevél nélkül? – Jogász válaszol

Marhaeladás marhalevél nélkül? – Jogász válaszol

Különleges kérdéssel kereste fel egy olvasó az onlinejogsebesz.hu szakértőit. Ne feledje, joga van kérdezni!

Kérdés:

Tisztelt Jogsebész!
Kérdésem a következő. Eladhatja-e a marhalevélen szereplő állattartó az állatot, ha nem ő a tényleges állattartó? Adásvételi szerződés a tényleges állattartó nevén van. A tényleges állattartó az állatokat a saját földtulajdonú legelőjén, az állattartói kötelezettséget betartva 2005-óta tartja, a marhalevélen szereplő személy közreműködése nélkül.(Se anyagi, se fizikális, se érzelmi) Ha eladhatja, milyen jogcímen lehet védelmet kérni az eladás ellen? Segítő válaszát nagyon megköszönöm!

Válasz:
Tisztelt Kérdező!
Marhalevelet csak a tulajdonos kaphat, és ennek birtokában lehet az állatot eladni. A marhalevél a tulajdonos nevére szól. Ha a nem tulajdonos valamilyen módon ilyen okiratot szerez, akkor elképzelhető, hogy okirathamisítás útján jutott hozzá.
Azt javaslom, hogy keresse fel annak az önkormányzatnak a jegyzőjét, ahol a marhalevelet kiállították, és érdeklődjön a történtekről. Az illetékes rendőrségen is célszerű lenne az elkövetőt feljelenteni.

A kérdésre nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.

A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!

Tisztelettel:
dr. Lendvai Zsuzsa ügyvéd
onlinejogsebesz.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld

Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket

- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.

2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében

Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.

2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését

Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.

2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld

Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben

Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.