Hírek
2021. Május 26. 12:51, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Már több mint 3,8 millió Pfizer-vakcina érkezett Magyarországra
Már több mint 3,8 millió vakcinát szállított a Pfizer Magyarországra, miután kedden újabb 330 ezer adag, koronavírus elleni oltóanyag érkezett.
A Pfizer Gyógyszerkereskedelmi Kft. kedden azt is közölte az MTI-vel, hogy a mostani már a 23. magyarországi szállítmány a Pfizer és a BioNTech által fejlesztett, Comirnaty nevű oltóanyagból.
Kiemelték, hogy csak májusban 1,3 millió adag Pfizer-BioNTech oltóanyag érkezett az országba.
Közölték azt is: a Pfizer és a BioNTech az előrejelzések szerint 2021 végéig több mint 2,5 milliárd adag Covid-19 elleni vakcinát gyárt és szállít világszerte.
Az Európai Bizottsággal április 14-én bejelentett megállapodás értelmében felgyorsítják 50 millió adag oltóanyag szállítását, így 2021 második negyedévében várhatóan 250 millió adag Comirnaty vakcinát szállítanak az Európai Unióba - tették hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 01. 08:56, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Győrben létrejön a hatodik Konfuciusz Intézet Magyarországon
Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged után a győri Széchenyi István Egyetemen létrejön immár a hatodik Konfuciusz Intézet is Magyarországon, ami újabb lendületet ad a magyar-kínai együttműködésnek
2025. November 01. 08:55, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: sikeresen zárult az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat
Sikeresen zárult a rendszerváltás óta szervezett legnagyobb katonai gyakorlat, az Adaptive Hussars 2025 - jelentette be a honvédelmi miniszter pénteken Budapesten, a gyakorlat zárórendezvényén.
2025. Október 31. 08:05, péntek | Belföld
Nagy Márton: a gazdasági növekedés az idei évben 0,5 és 1 százalék között alakul
2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld
Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj
Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.
