Városlista
2025. július 9, szerda - Lukrécia

Hírek

2012. Szeptember 05. 05:00, szerda | Külföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Már az EU sem elég erős a Moody's-nak

Már az EU sem elég erős a Moody's-nak

Az amerikai Moody’s ugyanis mit sem törődve az ottani szabadnappal úgy döntött, kicsit megbolygatja a mai kereskedési hangulatot.

A hitelminősítő az eddigi stabilról a leminősítés lehetőségére utaló negatívra rontotta az Európai Unió „AAA”- s adósbesorolását.

A Moody’s szerint most éppen Németország, Franciaország, Nagy-Britannia és Hollandia nem teljesít jól. Tényleg szinte már vegzálásként élhetik meg az európai politikusok és pénzügyi döntéshozók, hogy mire valamilyen megoldás kezdene kibontakozni az adósságválság hatásainak csillapítását illetően, a tengerentúlon biztosan eszébe jut valakinek, hogy Európát újra a víz alá nyomja. Mindezt úgy, hogy az elnökválasztásra készülő Egyesült Államok bőven 100 százalék feletti GDP-arányos államadóssággal, 10 százalék körüli államháztartási hiánnyal vigéckedik. Nem mellesleg pedig december környékén újabb monetáris lazításra készül. Az euró-dollár devizapáros egyelőre 1,2616 környékén mocorog.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 08. 20:31, kedd | Külföld

Már több mint hetven ország állampolgárai jogosultak vízummentes beutazásra Kínába

Július közepétől Kína már több mint 70 ország állampolgárainak biztosít vízummentes belépést az országba.

2025. Július 08. 07:00, kedd | Külföld

Izrael jelentős légicsapást mért a húszik jemeni kikötőire és más célpontokra

Az izraeli légierő jelentős, mintegy ötven rakétából álló légicsapást mért a húszik jemeni kikötőire és más jemeni célpontokra vasárnap éjjel - jelentette az izraeli hadsereg (IDF) hétfő reggel.

2025. Július 07. 12:00, hétfő | Külföld

Az Egyesült Államok augusztus 1-jén bevezeti az áprilisban bejelentett vámokat azon országok és partnerek esetében, amelyekkel addig nem

Az Egyesült Államok augusztus 1-jén bevezeti az áprilisban bejelentett vámokat azon országok és partnerek esetében, amelyekkel addig nem jön létre kereskedelmi megállapodás-közölte vasárnap Scott Bessent pénzügyminiszter

2025. Július 06. 20:00, vasárnap | Külföld

A szlovének több mint fele Horvátországban nyaralna az idén

A szlovének 71 százaléka tervez nyaralást az idén, és a válaszadók több mint fele Horvátországban üdülne - derült ki a Mediana közvélemény-kutató felmérésének vasárnap nyilvánosságra hozott eredményéből