Városlista
2025. október 25, szombat - Bianka

Hírek

2011. Július 17. 07:21, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress

Letörtük a magas cukorárat – a VM közleménye

Letörtük a magas cukorárat – a VM közleménye

A Vidékfejlesztési minisztérium július 15-i hatállyal felfüggesztette a stratégiai készlet értékesítését.

Az állami tartalékból 2 millió kilogramm cukor felszabadításáról és piacra dobásáról döntött májusban Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter.


A cél a magas cukorárak letörése volt. A piaci folyamatok azonban időközben - többek között éppen e döntés hatására - kedvező fordulatot vettek, jelentősen csökkentek a cukor árak. A stratégiai cukorkészlet eladása okafogyottá vált, éppen ezért a Vidékfejlesztési Minisztérium a 2 millió kilogrammos cukorkontingens értékesítését a mai napon felfüggeszti. A tárca a cukor árát figyelemmel kíséri és szükség esetén a mostani döntést felülvizsgálja.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: undefined

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 25. 08:48, szombat | Belföld

Az erős szél miatt országosan háromszáz káresethez riasztották a tűzoltókat

A Benjamin elnevezésű ciklon viharos széllel vonul át az országon, kora délutánig országosan háromszáz káresetet számoltak fel a tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság pénteken az MTI-vel.

2025. Október 25. 08:46, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a budapesti békecsúcs nem került le a napirendről

Európában is pontosan tudják, hogy a békecsúcs nem került le a napirendről, az időpontja kétséges, de hogy lesz, afelől nincs kétség