Hírek
2016. Április 05. 07:47, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Közel ötszáz diákot menekítettek ki egy debreceni kollégiumból

Kigyulladt egy faxgép egy debreceni kollégiumban hétfőn pár perccel éjfél előtt, az épületből 481 diákot menekítettek ki a tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) a honlapján.
Az egyik diák kiugrott az ablakon, őt a mentők könnyű sérülésekkel kórházba vitték. Több diákot füstmérgezés gyanújával vizsgálnak a helyszínen, egyiküket szintén kórházba vitték.
A tüzet percek alatt eloltották, átszellőztetik az épületet.
Az OKF később közölte, hogy az elektromos hálózat felülvizsgálata után visszatérhettek szobájukba a Sumen utcai kollégium diákjai. A mentők folyamatosan szállítják kórházba a kivizsgálásra vagy ellátásra szoruló diákokat, egyelőre harmincöt embert vittek el, de számuk még nőhet.
A végleges ellenőrzés szerint 495-en tartózkodtak a hatemeletes épületben akkor, amikor nem sokkal éjfél előtt felcsaptak a lángok az egyik földszinti helyiségben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld
Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.
2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot
A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -
2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában
Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést
2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld
Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett
Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt