Városlista
2025. május 2, péntek - Zsigmond

Hírek

2022. Október 19. 14:08, szerda | Belföld
Forrás: Ügyészgés

Kiskorúval tolatták volna ki a bevásárlókocsit, fizetés nélkül

Kiskorúval tolatták volna ki a bevásárlókocsit, fizetés nélkül

A Kaposvári Járási Ügyészség lopás bűntettének kísérlete és kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt nyújtott be vádiratot egy fiatalkorú fiúval és két felnőtt társával szemben.

Az elkövetők felfüggesztett szabadságvesztés hatálya alatt állnak, amit hasonló jellegű bolti lopás miatt róttak ki velük szemben.

A vád szerint a Fejér megyében élő vádlottak 2021 decemberében Velencén találkoztak, ahol ismerősei közölték a fiúval, hogy Siófokra mennek bevásárolni. Az autóút során a felnőttek azt is megbeszélték a kiskorú terhelttel, hogy a társa által előkészített bevásárlókocsiban lévő áruk fizetés nélkül kitolásában kell közreműködnie.

A délutáni órákban először a nő ment be a siófoki áruházba, ahol összesen 330.000 forint értékű termékeket, elsősorban élelmiszereket halmozott a bevásárlókocsiba úgy, hogy egyes árukról a lopásgátló eszközöket is eltávolította. Amikor a nő végzett, telefonon hívta fel társát, hogy küldje be a fiút.

Annak ellenére, hogy az üzletben a nő további tippeket adott a fiatalnak az „észrevétlen” lopáshoz, a biztonsági szolgálat már egy ideje figyelte őket, így a bevásárló kocsiba rakott termékeket nem tudták elvinni.

Az ügyészség a Siófoki Járásbíróságra benyújtott vádiratában a fiatalkorú vádlottra nézve próbára bocsátást, míg a felnőttkorú terheltekkel szemben börtönbüntetést és közügyektől eltiltást indítványozott.

A bűncselekmény elkövetését biztonsági kamera rögzítette.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld

Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre

Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik

2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld

Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat

Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését

2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld

Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok

Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.

2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság

Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját