Városlista
2026. január 31, szombat - Marcella

Hírek

2012. Május 17. 14:17, csütörtök | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Kikötött a Szojuz

Kikötött a Szojuz

Rendben kikötött a Nemzetközi Űrállomáson (ISS) csütörtökön a két napja a bajkonuri Kazahsztánból felbocsátott Szojuz TMA-04M orosz űrhajó – jelentette a Moszkva melletti Koroljovban lévő repülésirányítási központ.

A dokkolási művelet automata üzemmódban zajlott. A Szojuz három űrhajóst – a veterán orosz Gennagyij Padalkát, az újonc Szergej Rjevint és az amerikai Joseph Acabát szállította a Föld körül átlagosan 350 kilométeres magasságban keringő űrbázisra. A három asztronauta a tervek szerint négy és fél hónapot tölt el az ISS-en.

Az indítást eredetileg március 30-ra tervezték, de ki kellett cserélni az űrkabint, mert a nyomáspróba során megsérült.

Az ISS-en jelenleg egy-egy orosz, amerikai és holland űrhajós, Oleg Kononyenko, Don Pettit és André Kuipers teljesít szolgálatot.

Közös feladatuk lesz az első magánűrhajó, a Dragon fogadása. Az űreszközt az újabban kitűzött indítási időpont szerint szombaton indítják útjára a floridai Cape Canaveralról egyelőre ember nélkül. Az amerikai SpaceX cég által üzemeltetett Dragont – miután az megközelíti az űrbázist – az űrhajósok fogják be egy robotkarral.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld

Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket

- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.

2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében

Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.

2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését

Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.

2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld

Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben

Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.