Hírek
2011. December 03. 07:35, szombat |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Újra terjed a kór Európában
Többéves visszaesést követően újra terjed a kanyaró Európában – állapítja meg egy friss jelentés.
Októberig ebben az évben 26 ezer kanyarós esetet, köztük kilenc halállal végződőt jelentettek az országok egészségügyi tisztviselői, ami háromszoros növekedést jelent az esetszámokat tekintve 2007-hez képest – közölte az Egészségügyi Világszervezet (WHO) koppenhágai székhelyű európai irodája.
Csak Franciaországból 14 ezer kanyarós megbetegedést jelentettek, főként ötévesnél idősebb gyerekek és fiatal felnőttek körében terjedt a fertőzés. Jelentősebb helyi járványkitörések voltak még Spanyolországban, Romániában, Macedóniában és Üzbegisztánban. Az összes fertőzés körülbelül fele 15 évesnél idősebbeket érintett, akiket korábban nem oltottak be.
A kanyarós esetek száma jelentősen csökkent 2003 és 2009 között, azóta azonban újra hirtelen megugrott. Mint Rebecca Martin, a WHO európai irodájának munkatársa kiemelte, a járvány újbóli terjedésének oka az alacsony vakcinálási arány. Az átlagos beoltottsági arány Európában viszonylag magas, ám még mindig nem éri el a járvány megállításához szükséges 95 százalékot.
A jelentést csütörtökön tették közzé az Egyesült Államok járványügyi központja, a CDC folyóiratában.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld
Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.
A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt
2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok
Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat
2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld
Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor
Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".
2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni
A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.

