Hírek
2018. Március 31. 08:05, szombat |
Belföld
Forrás: police.hu
Ittasan okozott balesetet, majd elhagyta a helyszínt
Három órán belül elfogták azt a kocsivezetőt a rendőrök, aki autójával elsodort egy segédmotorost Sellye közelében, majd segítségnyújtás nélkül elhagyta a helyszínt. Vádemelést javasolnak az egyenruhások.
Egy 32 éves sellyei férfi ellen segítségnyújtás elmulasztása bűntett, valamint járművezetés ittas állapotban vétség, 33 éves szintén sellyei társa ellen pedig segítségnyújtás elmulasztása vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt nyomozott a Siklósi Rendőrkapitányság. A megalapozott gyanú szerint a 32 éves férfi tavaly október 19-én 12 óra 50 perckor személykocsival közlekedett az 5804-es úton, Sellye és Csányoszró között. A férfi autójával elsodort egy segédmotorost, majd segítségnyújtás nélkül elhajtott a helyszínről. A rendőrök három órán belül beazonosították, majd lakásán elfogták a balesetet okozó férfit, akit 33 éves utasával együtt előállítottak és kihallgatták őket gyanúsítottként. A gépkocsivezetővel szemben felmerült az alkoholfogyasztás gyanúja, ezért őt a rendőrök előállították további mintavételre, amely során az orvos megállapította az alkoholos befolyásoltságot. A segédmotoros férfi a balesetben könnyebben megsérült.
A gyanúsítottak ügyében folytatott nyomozást a rendőrség a napokban befejezte, és az ügyben keletkezett iratokat vádemelési javaslattal megküldte az ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 16. 14:00, csütörtök | Belföld
Ferencz Orsolya: pártpolitikai kereteket meghaladó, polgári közösséget építünk
2026. Július 16. 12:00, csütörtök | Belföld
Sulyok Tamás: a jogállamiság nem politikai értékelés függvénye
A jogállamiság nem politikai értékelés függvénye, hanem a matematikához hasonlatosan objektív ténykérdés, a törvények uralmát jelenti - közölte a köztársasági elnök szerdai Facebook-bejegyzésében.
2026. Július 16. 11:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: a Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk
A Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk - fogalmazott a gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Július 16. 09:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: botrányos módon esik szét az egykori állampárt
Magyar Péter kormányfő szerint \"botrányos módon\" esik szét az egykori állampárt, a Fidesz.
