Hírek
2018. Április 14. 05:01, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Hat év börtönt kapott az édesanyját ellátatlanul hagyó férfi

Hat év börtönbüntetésre ítélt a Kaposvári Törvényszék nem jogerősen egy férfit, aki egy Somogy megyei községben ellátatlanul hagyta édesanyját és ezzel az idős nő halálát okozta - tájékoztatta a bíróság az MTI-t.
Azt írták: a 66 éves férfi 2016-tól hanyagolta el az önmaga ellátására képtelen, 88 éves édesanyja gondozását. Nem hívott orvost, amikor a nő elesett és több csontját eltörte, az ágyhoz kötött sértettet nem mosdatta, ruházatát, ágyneműjét nem cserélte, emiatt heteken át saját székletében, vizeletében feküdt.
A nő élete utolsó napjaiban már ételt sem vett magához, amikor pedig fia mentőt hívott hozzá és kórházba került, életét a szakszerű orvosi ellátás ellenére sem lehetett megmenteni.
A bíróság emberölésben találta bűnösnek a férfit, akit a szabadságvesztés mellett mellékbüntetésként hat évre eltiltott a közügyek gyakorlásától.
A per a vádlott és védőjének fellebbezése okán a Pécsi Ítélőtáblán folytatódik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 06. 07:27, hétfő | Belföld
Minden aradi vértanú példakép a magyarság számára
2025. Október 06. 07:25, hétfő | Belföld
Czepek Gábor: hamarosan 50 milliárd forintos támogatás indul energiatárolók kiépítéséhez
Hamarosan 50 milliárd forintos támogatás indul energiatárolók kiépítéséhez, ami plusz lehetőség a vállalkozásoknak a fix 3 százalékos hitel mellé
2025. Október 06. 07:24, hétfő | Belföld
Napos-felhős, változékony őszi idő várható a héten
2025. Október 05. 09:27, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 40. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki: