Hírek
2021. December 05. 11:02, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Halálos lakástűz történt Győrben
Halálos lakástűz történt Győrben szombat este - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője az MTI-vel.
Mukics Dániel közleménye szerint egy családi ház egyik szobája gyulladt ki, amelyet a helyszínre érkező tűzoltók több oldalról kezdtek el oltani, közben az égő szobából egy embert kivittek, és átadták a mentőknek.
A sérült életét a gyors beavatkozás ellenére sem lehetett megmenteni - írta, hozzátéve: a beavatkozást az épületben felhalmozott tárgyak és összegyűjtött papírhulladék nehezítette.
A katasztrófavédelem a tűz pontos keletkezési idejét, helyét és okát vizsgálja.
Mukics Dániel kitért arra is: a lakástüzek 99 százaléka emberi gondatlanságra vezethető vissza, valamint reggel hat és este tizenegy óra között keletkezik, amikor az emberek aktívak. Fontos, hogy a lakásban senki ne zárja el a menekülési utakat, és ne halmozzon fel tűzveszélyes, felesleges dolgokat - hívta fel a figyelmet a szóvivő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld
Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán
A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -
2026. Február 14. 08:11, szombat | Belföld
Donald Tuskkal találkozott Magyar Péter
Magyar Péter közölte: a megbeszélésen egyetértettek abban, hogy Magyarországnak és Lengyelországnak is mindent meg kell tennie az orosz–ukrán háború mielőbbi békés lezárásának elősegítéséért.

