Hírek
2023. Június 30. 07:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Gyopáros Alpár: a Magyar Falu Program keretében idén is folyatódnak az út- és járdafejlesztések

Idén 75 milliárd forintot fordított a kormány a Magyar Falu Program keretében út- és járdafejlesztésekre, mondta a Fejér vármegyei Nagyvenyimen a megújult Bocskai utca átadási ünnepségén Gyopáros Alpár.
A Miniszterelnökség modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztosa bejelentette: a Magyar Falu Programot folytatni fogja a kormány.
Gyopáros Alpár hozzátette, hogy már ki is írtak egy hasonló tartalmú pályázatot, amelyből út- és járdafejlesztéseket finanszíroznak.
Közölte azt is, hogy július 14-ig adhatók be a pályázatok. Ezen túl, a nyár folyamán, de legkésőbb ősszel, a korábban megszokott módon folytatják a pályázataik meghirdetését.
A kormánybiztos hangsúlyozta: jellemző, hogy a pályázatok elbírálása során kapcsolatot tartanak az érintett településeken élőkkel, az országgyűlési képviselőkkel, a település vezetőivel, civil szervezetekkel, egyházközségekkel. "Gyakorlatilag az alulról érkező javaslatok épülnek bele a Magyar Falu Programba" - tette hozzá. A program sikerének alapja tehát a tartalom, hangsúlyozta, amit a helyiek határoznak meg.
Kitért arra is, hogy településvezetők sokat panaszkodnak az uniós pályázatok túlzott bürokratikusságára.
Ennek az a következménye, hogy mire eljutnak a pályázat megírásától a megvalósításig, olyan sok idő telik el, hogy közben megdrágulnak az építőanyagok. A településvezetőknek pedig fejtörést okoz, miből pótolják ki a különbséget - mondta.
A Magyar Falu Program ehhez képest rendkívül gyors, állapította meg, mert a nyertesek kihirdetését követő öt nap múlva már megérkezik a települések számlájára az elnyert összeg.
A program harmadik nagy előnye a forrástömeg nagysága. Ez, csak Fejér vármegyében, csak a Magyar Falu Programban, az elmúlt három és fél évben több mint 40 milliárd forintnyi fejlesztést jelentett - emelte ki.
"Országos szinten a program indításától kezdve hasonló út-, járda- és kerékpárút-fejlesztésekre több mint 4100 helyszínen biztosított forrásokat a kormány" - tette hozzá a kormánybiztos.
Fotó: MTI
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld
Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025
Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.
2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld
Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében
Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.
2025. Szeptember 13. 09:24, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a háborús fenyegetettség közvetlen
A Lengyelországot ért szerdai dróntámadás példázata annak, milyen veszélyes körülmények között élünk nap mint nap, a háborús fenyegetettség közvetlen
2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld
Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály
A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.