Hírek
2023. Május 05. 07:23, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Gomolyfelhős-napsütéses idő várható a hétvégén
Gomolyfelhős-napsütéses idő várható a hétvégén, elszórtan lehet eső, zápor, néhol zivatar. A hőmérséklet csúcsértéke 19-26 Celsius-fok között alakul, a felhős tájakon lesz hűvösebb.
Pénteken fátyol- és gomolyfelhők mellett sok napsütés várható. Délután egy-egy zápor előfordulhat, nagyobb eséllyel a délnyugati tájakon és az északkeleti határvidéken. Az északias szél az északnyugati tájakon élénkül meg, másutt mérsékelt, gyenge marad. A legmagasabb nappali hőmérséklet 19 és 24 fok között várható.
Szombaton északnyugat, észak felől vastagabb felhőtömbök sodródnak az ország fölé, dél felé haladva valószínű egyre több napsütés. Az ország északi felében elszórtan fordulhat elő eső, zápor, néhol zivatar, délebbre kisebb a csapadék esélye. A Dunától keletre északkeleti, míg a Dunántúlon délkeleti irányú gyenge vagy mérsékelt légmozgás lesz a jellemző. Hajnalban általában 5, 11 fok valószínű, de az északkeleti tájakon pár fokkal hidegebb is lehet. A hőmérséklet csúcsértéke délután általában 20 és 26 fok között alakul.
Vasárnap a felhőtömbök lassan elvonulnak kelet felé, így a nappali gomolyfelhő-képződés mellett sok napsütés valószínű. A nap második felében nyugat felől elkezd megnövekedni a fátyolfelhőzet, elszórtan fordulhat elő zápor, zivatar. Az északkeleti, keleti irányú szél időnként megélénkülhet, zivatarok környezetében viharos lökések is lehetnek. A minimum-hőmérséklet 8 és 14, a maximum 18 és 26 fok között alakul, a legtovább felhős északkeleti tájakon lesz a hűvösebb - írja az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 31. 15:00, vasárnap | Belföld
Megerősítette a magyar államadós-osztályzatot az S&P
2026. Május 31. 14:00, vasárnap | Belföld
Hegyi Zsolt: szombat hajnaltól ismét járnak a vonatok Veszprém és Ajka között
2026. Május 31. 13:00, vasárnap | Belföld
Tarr Zoltán: a forrásokat mostantól nem túlárazott presztízsberuházásokra fordítjuk
2026. Május 31. 13:00, vasárnap | Belföld
Bóna Szabolcs: új fejlesztési lehetőségek nyílhatnak meg a mezőgazdaság és az élelmiszeripar számára
Ismét van lehetőség a fejlődésre és a fejlesztésekre az uniós források megnyitása után - közölte az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán szombaton reggel.
