Hírek
2025. Május 02. 09:48, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok
Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.
Vasárnap azonban már jellemzően felhős idő valószínű, többfelé kell záporokra, zivatarokra számítani és csökken a csúcshőmérséklet, Sopron környékén csak 19-20 fok várható - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
Pénteken a kevés gomoly- és fátyolfelhő mellett sok napsütés várható, a déli, délnyugati szél helyenként megélénkül. Délután 23 és 28 fok között alakul a hőmérséklet.
Szombaton is napos idő várható, a gomoly- és fátyolfelhők mellett is. Az északi megyékben délutántól kevés helyen zápor, esetleg egy-egy zivatar előfordulhat. A délnyugati szél megélénkül, néhol meg is erősödik. Hajnalban általában 10-16 fok valószínű, de északkeleten a hidegre hajlamos helyeken pár fokkal hűvösebb is lehet. Délutánra 25 és 31 fok közé melegszik fel a levegő.
Vasárnap általában felhős idő valószínű rövidebb napos időszakok mellett, a délnyugati, déli országrészben még sokat süthet a nap. Egyre többfelé alakulhatnak ki záporok, zivatarok, a déli megyékben kisebb a csapadék valószínűsége. A nyugati, délnyugati irányú szelet többfelé kísérhetik élénk, erős lökések, majd elkezd északnyugati irányba fordulni az áramlás és zivatarok idején viharos lökések is lehetnek. Hajnalban 10 és 17, délután többnyire 22 és 29 fok közötti értékek várhatók, de Sopron környékén csak 19-20 fok lesz.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 16. 14:00, csütörtök | Belföld
Az euró bevezetéséről is egyeztetett a Tisza szakértője és Varga Mihály
Varga Mihály jegybankelnök meghívására bemutatkozó találkozóra ment a Magyar Nemzeti Bankba (MNB) Kármán András, a Tisza Párt költségvetési és adópolitikai szakértője.
2026. Április 16. 14:00, csütörtök | Belföld
Ásványolaj szövetség: 11,3 százalékkal nőtt a magyarországi üzemanyag-fogyasztás az első negyedévben
2026. Április 16. 09:00, csütörtök | Belföld
NAV: éjfélkor lejár a gépjárműadó befizetésének határideje
Szerda éjfélkor jár le a gépjárműadó befizetésének határideje. Még mintegy egymillió autós nem rendezte gépjárműadóját - figyelmeztetett kora reggel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. Április 16. 07:04, csütörtök | Belföld
Magyar Péter lemondásra szólította fel a köztársasági elnököt
Magyar Péter, a Tisza Párt vezetője lemondásra szólította fel Sulyok Tamás köztársasági elnököt szerdán, kettejük megbeszélésén. Az államfő a Tisza Párt vezetőjének elmondása szerint jelezte: \"megfontolja a felvetést\".
