Hírek
2013. Augusztus 21. 12:53, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Fokozottan ellenőrzi a sebességhatárok betartását a rendőrség

A következő napokban országszerte fokozottan ellenőrzi a sebességhatárok betartását a rendőrség - írta a police.hu szerdán.
Az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálatának közleménye szerint csütörtöktől szombatig tart a TISPOL (Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózatának) elsősorban a gyorshajtás elleni, "European operation speed" elnevezésű közlekedésbiztonsági ellenőrzése.
Mint írták, az ellenőrzés célja a megengedett legnagyobb sebességet túllépők kiszűrése, a közlekedésbiztonság érzékelhető javítása, valamint a közlekedési szabályokat szándékosan megszegők szankcionálása. A rendőri jelenlét erősítésével azt is kívánják bizonyítani, hogy a szabályszegők nem kerülhetik el a felelősségre vonást.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 08. 10:39, kedd | Belföld
Vihar - OKF: csaknem háromezer viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei
A kedd hajnali órákig 2932 viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei, valamint az önkormányzati és az önkéntes tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.
2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld
NAV: július 5-től változik néhány adószabály
Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.
2025. Július 07. 11:00, hétfő | Belföld
Meteorológia: hétfőn hevesebb zivatarok lehetnek szinte az egész országban
Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki hétfőn szinte az egész országban - derül ki a HungaroMet Zrt. vasárnapi veszélyjelzéséből.
2025. Július 07. 08:00, hétfő | Belföld
NFI: már több mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet
Tavaly december óta már több mint egymillióan látták a mozikban a Demjén Ferenc-slágerekre épülő Hogyan tudnék élni nélküled? című romantikus vígjátékot - közölte pénteken a Nemzeti Filmintézet (NFI) az MTI-vel.