Hírek
2018. Május 10. 17:46, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Fahatározó applikációt fejlesztett az Országos Erdészeti Egyesület

Fa Book néven, okostelefonon futtatható terepi fahatározó alkalmazást fejlesztett ki az Országos Erdészeti Egyesület, az ingyenesen letölthető program 111, a hazai erdőkben előforduló fa- és cserjefaj,
illetve fajcsoport azonosításában nyújt segítséget - közölte az egyesület az MTI-vel.
A szervezet tájékoztatása szerint a vizuális meghatározást választva közérthető ikonok segítik a felismerés folyamatát. A szemügyre vett növény egy-egy jellemzője alapján szűkíthető a lehetőségek száma, míg el nem jutunk a keresett fajhoz, ahol már fotók segítik a pontos azonosítást.
A törzs vagy a levél alakja, a virág színe és a virágzás ideje, a termés állaga vagy színe hasznos információt adnak egy-egy fajról, és megfigyelésükkel segítenek a növény felismerésében. A letöltött és telepített alkalmazás a terepen offline, kikapcsolt mobilhálózattal is használható.
A képi növényhatározás mellett az applikáció lexikon részében szabadon böngészhetünk a fák és cserjék között, információkat tudhatunk meg az Év fájává választott fajokról. Aki elég felkészültnek érzi magát, az kvízkérdések megválaszolásával teheti próbára tudását.
A program részeként készült el a www.fabook.oee.hu honlap, ahonnan az alkalmazás fotóanyaga szabadon letölthető, így a tanulmányi versenyekre készülő diákok, a pedagógusok, az erdei iskolák nevelői és a természetjárók számára szakmailag ellenőrzött képanyag segítheti előadások elkészítését, az ismeretterjesztő és az oktató-nevelő munkát.
Az applikáció fejlesztését a Földművelésügyi Minisztérium támogatta, szakmai partnerként a Soproni Egyetem Erdőmérnöki Karának oktatói működtek közre.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 23. 08:41, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét
A háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét - írta Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon.
2025. Október 23. 08:39, csütörtök | Belföld
Október 23. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt
2025. Október 22. 07:04, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére
Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére, ugyanis egyedül ez adna reményt az ukrajnai háború rendezésére, harctéri megoldás ugyanis nem lehetséges