Hírek
2019. Január 08. 18:05, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Életfogytiglanra ítélték a túronyi baltás gyilkost
Jogerősen életfogytig tartó fegyházra ítélt kedden a Pécsi Ítélőtábla azt a férfit, aki 2016-ban fejszével megölte szomszédját Túronyban.
A táblabíróság keddi, az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint korábban első fokon a Pécsi Törvényszék a vádlottat nyereségvágyból, a bűncselekmény elhárítására idős koránál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettében, valamint okirattal visszaélés vétségében találta bűnösnek, amiért életfogytig tartó fegyházbüntetésre ítélte, azzal, hogy legkorábban 30 év múlva bocsátható feltételes szabadságra.
Az ítélőtábla a feltételes szabadságra bocsátás legkorábbi idejét 30 évről 25 évre módosította, egyebekben a törvényszék ítéletét helybenhagyta, amely így jogerős – írták.
Az évek óta Túronyban lakó vádlott többször segített a szomszédjában élő 81 éves német férfinak a ház körüli munkákban. 2016 májusában azonban ittas állapotban elhatározta, hogy a szomszédjától műszaki cikkeket lop el, ezért fejszével a kezében bement az udvarába. Az idős férfit a lakásában kétszer fejbe ütötte a fejszével, majd amikor elesett, még két-három ütést mért rá a fejsze fokával. A sértett azonnal meghalt.
A vádlott a házból mintegy 30 ezer forintnyi értéket vitt el. Másnap visszatért a helyszínre a nyomokat eltüntetni, de a holttestet később megtalálták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 20. 07:31, csütörtök | Belföld
Ingatlanfejlesztők: 2025 a lakáspiaci fordulat éve lett Magyarországon
2025. November 20. 07:29, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: ahhoz, hogy győzni tudjunk, mindenkire szükségünk lesz
Ahhoz, hogy győzni tudjunk, mindenkire szükségünk lesz - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök szerdán Vácrátóton, ahol részt vett a kormánypártok háborúellenes aláírásgyűjtésén.
2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld
Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját
Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld
KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt
2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.

