Hírek
2017. Július 18. 07:25, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Egy nő vezeti a NAV jelentős tartozást felhalmozó adóslistáját
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) 121 adózónál állapított meg jelentős összegű adóhiányt a második negyedévben.
A lista első helyén egy budapesti lakcímű nő, Volkova Ekaterina Jurjevna állt június végén 1,442 milliárd forint adóhiánnyal és 1,324 milliárd forint bírsággal.
A NAV negyedévente teszi közzé azok listáját, akiknél az előző negyedévben jogerőre emelkedett határozatában magánszemélyeknél 10 millió, más adózóknál 100 millió forintot meghaladó adóhiányt állapított meg.
A második negyedévben 121 adózónál állapítottak meg nagy összegű adóhiányt, közülük 78 társaság, 43 pedig magánszemély.
A második legnagyobb adóhiányt a budapesti székhelyű International Marketplace Trade Kft.-nél tárták fel, 1,253 milliárd forintot, amihez 699 millió forint jogkövetkezmény társul.
A magánszemélyek közül a kakucsi illetőségű Fajt Zoltánnak és a gyugyi Szabó Lászlónénak van még a jogkövetkezményekkel együtt milliárdon felüli tartozása (1,113 milliárd, illetve 1,449 milliárd forint), de 500 millió forint feletti összeget követel az adóhatóság a budapesti Szejfeddin Ádámtól és a gyáli Kusnyir Lajostól is. További 12 magánszemélynek 100 millió forint felett van a tartozása a bírságokkal együtt.
A már említett céggel együtt hat társaság - egy kivétellel mind fővárosi - tartozik a jogkövetkezményekkel együtt 1 milliárd forintnál többel az adóhatóságnak. Ezek a Lubiz Box Kft. (1,521 milliárd forint), a Furian Group Kft. (1,161 milliárd forint), a Stone Global Guard Kft. (1,047 milliárd forint), a debreceni Ferli Duo Trade Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. (1,865 milliárd forint) és a Compact Holding Kft. (1,831 milliárd forint).
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 18. 07:37, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: újabb beruházásokat hajt végre Magyarországon az amerikai Scrub Daddy és Formlabs
2025. December 18. 07:35, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor háború miatti baloldali megszorításokról beszélt
A magyarok nem akarják, hogy a háború miatt növekedjenek a terheik és elutasítják a baloldali megszorításokat - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalára szerdán feltöltött videóban.
2025. December 17. 07:48, szerda | Belföld
DPD Hungary: kézbesítési késések alakultak ki a nagy csomagforgalom miatt egyes budapesti és főváros környéki területeken
2025. December 17. 07:45, szerda | Belföld
Varga Mihály szerint csak 2027 második felére érhető el fenntartható módon az inflációs cél
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) inflációs célja 2027 második felében érhető el fenntartható módon, de a szeptemberi előrejelzéshez képest az idén és jövőre is alacsonyabb lehet az infláció
