Hírek
2012. Augusztus 31. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Döntött a kormány - 70 - 80 ezerrel kapnak többet a háziorvosok

A kormány döntése értelmében egy átlagos háziorvosi praxis havi finanszírozása 70-80 ezer forinttal emelkedik novembertől.
A kormány döntése értelmében egy átlagos háziorvosi praxis havi finanszírozása 70-80 ezer forinttal emelkedik novembertől – jelentette be Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár. Az egészségügyi alapellátás finanszírozását, vagyis a kártyapénzt 14 százalékkal emelik. Ez érinti a felnőtt a gyermek-háziorvosok mellett a vegyes praxisokat is, de a védőnői szolgálatokat és a területi ellátási kötelezettséggel dolgozó fogorvosokat is.
Az emelés beépül a jövő évi finanszírozásba is. Giró-Szász András kormányszóvivő ma azt közölte, hogy idén a kabinet már végrehajtott egy több mint 30 milliárd forintos fizetésemelést az egészségügyben, ami 86 ezer embert érintett. Most a korábbi bérfejlesztésből kimaradt dolgozók is jelentős pluszpénzhez jutnak.
A MedicalOnline arról számolt be, hogy a kormány mostani döntése egy közel tíz éve húzódó problémát orvosol,ugyanis 2003 óta egyetlen kabinet sem emelte az alapellátók kártyapénzét. Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár a „kártyapénzre” havonta közel 3,5 milliárd forintot fizet ki a szolgáltatóknak. A 14 százalékos emeléshez havonta mintegy 485,6 millió forint szükséges, amelynek eredményeként az 1 pontra jutó forintérték megközelítheti a 185-186 forintot. Az emelés alapján egy praxis átlagosan havi 70-80 ezer forint többletbevételben részesülhet.A döntés fedezete idén közel egy milliárd forintot igényel, jövőre 5 milliárd 800 millió forinttal nő majd az alapellátási kassza összege.
Márciusban Réthelyi Miklós nemzetierőforrás-miniszter, Szócska Miklós és Giró-Szász András közösen jelentette be a kormány döntését, miszerint az egészségügyi ágazatban mintegy 90 ezer dolgozó alapbérét emelik meg idén. Az Országgyűlés júniusban fogadta el azt az egészségügyi salátatörvényt, amelynek legfőbb elemeként rögzítik a dolgozók visszamenőleges, illetve beépülő béremelését.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 10. 11:00, csütörtök | Belföld
Kékszalag – Elrajtolt a tókerülő verseny mezőnye Balatonfüredről
Elrajtolt az 57. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj mezőnye Balatonfüredről csütörtökön 9 órakor.
2025. Július 10. 09:48, csütörtök | Belföld
OKF: folyamatos a viharkárok felszámolása
A szakemberek folyamatosan dolgoznak a viharkárok felszámolásán; csütörtök reggelig 10 897 káreseményről érkezett bejelentés az ország területéről
2025. Július 10. 07:25, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat
A Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat - mondta Orbán Viktor a Patrióta YouTube-csatornáján szerdán megjelent interjúban.
2025. Július 09. 20:37, szerda | Belföld
Nyitrai Zsolt és Kósa Ádám: a nyugdíjszerű ellátásban részesülők is megkapnák az élelmiszerutalványt
A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is megkapnák