Városlista
2025. október 31, péntek - Farkas

Hírek

2016. Október 03. 07:27, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Csaknem százötven határsértőt tartóztattak föl a hétvégén

Csaknem százötven határsértőt tartóztattak föl a hétvégén

Száznegyvennyolc határsértőt tartóztattak föl péntektől vasárnapig az ország területén - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t.

A rendőrség honlapján olvasható statisztika szerint pénteken 3, szombaton 71, vasárnap 43 embert tartóztattak föl, és kísértek át az ideiglenes biztonsági határzáron a szerb-magyar határnál. Az ország területén és más külső határszakaszokon 31 határsértőt fogtak el a hétvégén.

A július 5-én hatályba lépett új szabályok szerint azokat, akiket a szerb vagy a horvát határtól számított nyolc kilométeres távolságon belül föltartóztatnak, visszakísérik a kerítésen található kapukig, és útbaigazítják a legközelebbi tranzitzóna felé. Azok ellen, akik esetében bizonyítható, hogy átlépték vagy megrongálták a határzárat, illetve embercsempészettel gyanúsíthatók, továbbra is büntetőeljárás, a román és ukrán határszakaszon elfogottak esetében idegenrendészeti eljárás indul.

Az elmúlt héten a szerb-magyar határ térségében összesen 234 határsértőt tartóztattak föl és kísértek vissza az egyenruhások, a megelőző héten - szeptember 20-ától 26-áig - ez a szám 309 volt. Más külső határszakaszon és az ország belsejében azon a héten 47 határsértőt fogtak el - derül ki a rendőrségi összesítésből.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld

Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj

Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.

2025. Október 30. 07:34, csütörtök | Belföld

Miniszteri biztos: országszerte folyik a vasútállomások felújítása

2025. Október 30. 07:29, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: megindítjuk a háborúellenes országjárást

Megindítjuk a háborúellenes országjárást - erről posztolt Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.