Hírek
2020. December 02. 07:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Büntetést kapott az ATM-ben felejtett egymilliót eltulajdonító férfi
Jogtalan elsajátítás miatt pénzbüntetést kapott egy hajdúszoboszlói férfi, mert tavaly szeptemberben egy pénzkiadó automatából elvitt egymillió ottfelejtett forintot
- tájékoztatta a Debreceni Törvényszék szóvivője kedden az MTI-t. Dobó Dénes felidézte: az ügyészség januárban emelt vádat, azt indítványozva, hogy a Hajdúszoboszlói Járásbíróság a büntetlen előéletű vádlottra - tárgyalás lefolytatása nélkül - pénzbüntetést szabjon ki.
A férfit a bíróság január 31-én 144 ezer forint pénzbüntetésre ítélte.
A bíróság által megállapított tényállás szerint tavaly szeptember 2-án a sértett Hajdúszoboszló belvárosában, az egyik bankfiók előterében elhelyezett ATM-ből egymillió forint készpénzt vett ki, de a pénzkiadó nyílásban felejtette. A vádlott észrevette a pénzt és hazavitte, holott a bank nyitva volt, tehát le is tudta volna adni. A rendőrség utóbb lefoglalta a pénzt, visszaadta a sértettnek, így a kár megtérült.
A büntetővégzés kézhezvétele után a vádlott és védője tárgyalás tartása iránti kérelmet nyújtott be, mivel a férfi nem ismerte el bűnösségét, mondván, hogy a pénzt nem eltulajdonítási szándékkal vette el.
Végül a vádlott és védője november 30-án, a kitűzött előkészítő ülés előtti napon visszavonta a tárgyalás tartása iránti kérelmet, így a januári büntetővégzése jogerőre emelkedett - közölte Dobó Dénes.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 31. 15:00, vasárnap | Belföld
Megerősítette a magyar államadós-osztályzatot az S&P
2026. Május 31. 14:00, vasárnap | Belföld
Hegyi Zsolt: szombat hajnaltól ismét járnak a vonatok Veszprém és Ajka között
2026. Május 31. 13:00, vasárnap | Belföld
Tarr Zoltán: a forrásokat mostantól nem túlárazott presztízsberuházásokra fordítjuk
2026. Május 31. 13:00, vasárnap | Belföld
Bóna Szabolcs: új fejlesztési lehetőségek nyílhatnak meg a mezőgazdaság és az élelmiszeripar számára
Ismét van lehetőség a fejlődésre és a fejlesztésekre az uniós források megnyitása után - közölte az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán szombaton reggel.
