Hírek
2012. Október 09. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Belendült az alkalmi munkavállalás

Több mint négyszázezer ember szegődött el idén hosszabb-rövidebb időre mezőgazdasági idénymunkára. Az érintett munkavállalók szeptemberig 7,5 millió napot dolgoztak le, és kenyéradóik összesen 4,5 milliárd forint közterhet utaltak át az államkasszának - írja a Magyar Nemzet.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal adataiból az derül ki, hogy valóságos tömegek szegődtek el idén pár napos mezőgazdasági, turisztikai vagy más alkalmi munkára.Idén már több mint négyszázezer ember talált magának kereseti lehetőséget az úgynevezett egyszerűsített foglalkoztatás keretei között.Az érintettek átlagosan 17 napot töltöttek bejelentett alkalmi munkával. A foglalkoztatók így nem kevesebb, mint hét és fél millió nap után rótták le a lehetőséghez kapcsolódó terheket, ami a közkasszának az első nyolc hónapban összesen 4,5 milliárd forint adóbevételt hozott.
A mostani 7,5 millióhoz képest a tavalyi év azonos időszakának, vagyis első nyolc hónapjának alkalmi munkásai számottevően kevesebb, nagyjából 6,2 millió napot töltöttek idénymunkával. Az adóhivatali kimutatás szerint idén eddig több mint tízezer gépjármű-kereskedelemmel, autójavítással foglalkozó cégnek volt szüksége alkalmi munkásra, miként az építő- és a feldolgozóiparban is tömegesen kínáltak efféle kenyérkereseti lehetőséget. Számosan természetesen a mezőgazdaság szereplőitől kaphattak munkát, miként a turizmusból, a vendéglátásból és a kiskereskedelemből élő társaságok, vállalkozók is ezrével döntöttek az alkalmi állást kereső személyek foglalkoztatása mellett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld
MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva
A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.
2025. Július 05. 14:10, szombat | Belföld
NGM: a magyar üzemanyagárak a háborús feszültség ellenére továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest
Az izraeli-iráni konfliktus lezárultával, az átmeneti megugrást követően a hazai és szomszédos üzemanyagárak is csökkenni kezdtek;
2025. Július 05. 11:02, szombat | Belföld
Axiom-4 - Kapu Tibor: egy csoda részese vagyok
Isteni élmény volt részese lenni a Grace űrhajó felbocsátásának, és az azóta eltelt valamennyi nap egy csoda, beleértve azt is, amikor először megpillantottuk a Földet
2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld
Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását
Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán