Hírek
2018. Február 26. 18:02, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Az extrém hidegben is biztosított a lakosság gázellátása
Az extrém hideg időjárás mellett is biztonságosan fedezi a lakosság földgázigényét a hazai gáztárolókban rendelkezésre álló, csaknem 2,5 milliárd köbméter földgáz és a folyamatos import
- közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) friss adatai alapján hétfőn az MTI-vel.
A MEKH felidézte, a lakossági fogyasztók biztonságos ellátása érdekében az elmúlt tíz év legnagyobb téli gázfogyasztása legalább 60 százalékának megfelelő mennyiségű földgázt kellett elhelyezni a tárolókban.A földgáz biztonsági készletéről szóló rendelet 2017. október 31-től 1,2 milliárd köbméterben határozza meg a biztonsági készlet mértékét.
Az utánpótlás folyamatos, a gázimport a megállapodásoknak megfelelően zajlik, a beszállítások biztonságát, folyamatosságát semmilyen veszély nem fenyegeti - közölte a MEKH. Hozzátették, hogy az ország téli földgázellátását nemcsak a tárolói készletek biztosítják, hanem a hazai kitermelés is.
A hivatal az ellátásbiztonság érdekében folyamatosan figyelemmel kíséri a gáztárolásért felelős piaci szereplők tevékenységét, a hazai földgáztárolók töltöttségét és a rendszerek karbantartását - jelezték a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 01. 08:56, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Győrben létrejön a hatodik Konfuciusz Intézet Magyarországon
Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged után a győri Széchenyi István Egyetemen létrejön immár a hatodik Konfuciusz Intézet is Magyarországon, ami újabb lendületet ad a magyar-kínai együttműködésnek
2025. November 01. 08:55, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: sikeresen zárult az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat
Sikeresen zárult a rendszerváltás óta szervezett legnagyobb katonai gyakorlat, az Adaptive Hussars 2025 - jelentette be a honvédelmi miniszter pénteken Budapesten, a gyakorlat zárórendezvényén.
2025. Október 31. 08:05, péntek | Belföld
Nagy Márton: a gazdasági növekedés az idei évben 0,5 és 1 százalék között alakul
2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld
Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj
Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.
