Hírek
2022. Augusztus 05. 18:14, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Augusztus elején több gáz volt a hazai tárolókban, mint az uniós előírás

A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) adatai szerint augusztus 1-jén az európai uniós gáztárolási rendelet előírásaihoz képest 920 millió köbméterrel több gáz volt a magyarországi tárolókban.
A gáztárolók feltöltése továbbra is megfelelő ütemben halad - közölte a MEKH pénteken az MTI-vel.
A tárolókba augusztus 1-jére 3,25 milliárd köbméter földgázt tároltak be, ami az éves lakossági fogyasztás 82 százaléka, a tárolók összkapacitásának pedig az 51,34 százaléka.
Az európai unió által előírt ütemezés szerint Magyarországnak november 1-jéig be kell tárolnia az ötéves átlagfogyasztásának a 35 százalékát, ami 3,65 milliárd köbméter.
Az uniós rendelet alapján augusztustól novemberig havi bontásban is meg kell lennie a megfelelő mennyiségeknek.
A Magyarország számára augusztus 1-jére előírt mennyiség 2,33 milliárd köbméter volt, így az adott időpontra az uniós előírásokhoz képest 920 millió köbméterrel több került a hazai gáztárolókba.
A betárolt 3,25 milliárd köbméter az elmúlt öt év átlagfogyasztásának 31,13 százaléka, az éves lakossági fogyasztás 82 százaléka.
Ezek érdekelhetnek még
2022. Augusztus 07. 18:16, vasárnap | Belföld
Rendőrök elől menekülő embercsempész okozott balesetet, sok a sérült
Húsz migráns megsérült, amikor az őket szállító teherautót vezető embercsempész árokba hajtott a 4-es főúton Üllő térségében vasárnap - közölte a Pest megyei Rendőr-főkapitányság a rendőrség honlapján.
2022. Augusztus 07. 17:06, vasárnap | Belföld
Több embert kellett kimenteni a Balatonból
Tizenegy embert mentettek ki a vízirendőrök szombaton a Balatonból.
2022. Augusztus 07. 16:06, vasárnap | Belföld
Késelés történt az egyik győri kocsmában
Elfogták a helyszínen a rendőrök a Győr belvárosában késelő férfit szombaton.
2022. Augusztus 07. 12:04, vasárnap | Belföld
Átadták a Kulturális Filmek 8. Fesztiváljának díjait Tállyán
Átadták a Kulturális Filmek 8. Fesztiváljának díjait szombaton a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Tállyán.