Hírek
2013. Június 08. 15:00, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Árvíz - A védelmi bizottság cáfolja, hogy átszakadt volna a gát Vácon
Hamisak azok információk, amelyek szerint gátszakadás történt volna a Duna védvonalán Vácnál - közölte a váci járási védelmi bizottság elnöke szombat kora délután az MTI-vel.
Az egyik váci hírportáltól származó, több sajtóorgánum által is átvett információról Paksi Ilona közölte: a "félreérthető címválasztású" hír tartalma nem felel meg a valóságnak, ugyanakkor pánikkeltésre alkalmas.
A védelmi bizottsági elnök hangsúlyozta: a jelenlegi veszélyhelyzetben kiemelt figyelmet kell fordítani a pánik megelőzésére, az érintett lakosság megnyugtatására.
Az MTI-nek Spitz Alexandra, a Pest megyei katasztrófavédelem szóvivője megerősítette: a Duna váci védvonalán a gát nem szakadt át, nem is sérült meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 15. 13:00, hétfő | Belföld
Kármán András: a kormány nyilvánosságra hozza a helyreállítási tervet
Nyilvánosságra hozza Magyarország helyreállítási tervét a következő napokban a kormány, amely az európai uniós források hazahozatalának feltétele.
2026. Június 15. 06:38, hétfő | Belföld
OGY - Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását a parlament
Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását az Országgyűlés hétfőn.
2026. Június 14. 15:00, vasárnap | Belföld
Elstartolt Sármellékről az első antalyai charterjárat
A török Tailwind légitársaság által üzemeltetett Boeing 734-es felszállásával indult el szombaton Sármellékről az Itaka Magyarország első antalyai charterjárata.
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok
Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít
