Városlista
2026. június 17, szerda - Laura

Hírek

2018. November 22. 07:17, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Arnold Schwarzenegger és Antonio Banderas dedikált mackói jótékonysági árverésen

Arnold Schwarzenegger és Antonio Banderas dedikált mackói jótékonysági árverésen

Arnold Schwarzenegger, Antonio Banderas és Roberto Carlos tárgyait bocsátják árverésre.

Arnold Schwarzenegger és Antonio Banderas színészek dedikált mackóit, valamint Roberto Carlos brazil labdarúgó tárgyait bocsátják árverésre tizenkét magyar híresség felajánlásai mellett a VIII. Jótékonysági Maci Aukción, amelyet december 5-én rendeznek Budapesten a Premier Kultcaféban.

A Fogadj Örökbe Egy Macit Alapítvány szerdai közleménye szerint a szervezet történetében először egy világhírű sportoló, a Real Madrid egykori sztárja, Roberto Carlos és családja is támogatja a kezdeményezést: egy dedikált Real Madrid-újsággal és egy olyan futballcipővel, amelyből egyetlen darab készült a focista magyar anyától született kisfia, Cristofer számára.

Az összegzés szerint idén is tizenkét magyar híresség csatlakozott az árveréshez. Többek között Benedek Miklóst, Eperjes Károlyt, Latorcai Jánost, Temesvári Andreát, Juhász Elődöt, Jordán Tamást és Böjte Csabát kérte fel az alapítvány, hogy felajánlásukkal járuljanak hozzá Európa legnagyobb alapterületű fogyatékosság-barát közösségi és kulturális terének fenntartásához és fejlesztéséhez.

Az alapítvány csaknem három éve nyitotta meg fogyatékosság-barát közösségi és kulturális terét, a Premier Kultcafét, ahol jelenleg 11 fogyatékossággal élő dolgozik, köztük Down- szindrómások, értelmi sérültek, mozgássérültek, autisták és hallássérültek.

A maciaukciók történetének eddigi legsikeresebb árverése a tavalyi volt, amely 25 millió forintos bevétellel zárult. Akkor Dargay Attila, Lovasi András és Nyilasi Tibor medvéi és személyes tárgyai bizonyultak a legértékesebbnek, ezek mindegyike 3-3 millió forintért talált új gazdára. Az eddigi rekordot Kertész Imre Nobel-díjas író felajánlásai tartják: 2014-ben 3,7 millió forintért kelt el a Nobel-díjas író plüssmacija és a Sorstalanság dedikált példánya.

Fotó: illusztráció

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld

OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét

Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.

2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet

A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.

2026. Június 17. 06:54, szerda | Belföld

Magyar Péter: már a héten olcsóbb lehet a benzin és a gázolaj a védett árnál

A kőolaj világpiaci árának csökkenése és a forint erősödése miatt már a héten olcsóbb lehet a védett árnál a kutakon a benzin és a gázolaj - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Facebook-oldalán kedden.

2026. Június 16. 14:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: megújul a népligeti buszállomás utastájékoztatási rendszere

Ezekben a hetekben teljesen megújul a Népliget autóbusz-állomás utastájékoztatási rendszere, majd a munka később más, nagy forgalmú állomásokon folytatódik