Hírek
2012. Május 31. 07:11, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
A World Trade Center közelében élt emberek tüdőbetegségről számolnak be
A 2001 szeptember 11-i terrortámadásban lerombolt World Trade Center közelében lakók nagyobb valószínűséggel szenvednek a légzési betegségek tüneteitől, mint azok, akik otthonait nem rombolták le - írja egy tanulmány.
Az alsó-manhattan-i lakosok otthonai az üzleti élet fellegvárnak összeomlását követően valamiféle kárt szenvedtek el - betörtek az ablakaik, vagy tönkrementek a bútoraik - írja a HealthDay.
Korábbi tanulmányok kimutatták, hogy megnövekedett az asztmások száma azok között, akik otthonába vastag porréteg került a támadást követően. Az új tanulmány arra mutat rá, hogy a házak károsodása miként függ össze a légzési betegségek kialakulásával.
A kutatók közel 6500 alsó-manhattan-i lakos adatait vizsgálták meg. A terrortámadást követő 5-6 évben a válaszadók 61 százaléka számolt be újonnan kialakult vagy rosszabbodó felső légúti tünetekről. 16 százalékuk számolt be légzési gondokról, 11 százalékuk lihegésről, zihálásról, és 7 százalékuk szenved krónikus köhögéstől. Nagyjából 8 százalékukat diagnosztizálták asztmával és 5 százalékukat krónikus obstruktív tüdőbetegséggel (COPD).
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 12. 07:23, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország rendkívül sokat profitál a Kínával folytatott együttműködéséből
2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld
Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása
Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.
2026. Február 11. 12:00, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az EU-val ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik
Az Európai Unióval ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik, azonban az eddigi sikerek folytatásához a szuverén nemzeti oldal győzelmére van szükség az áprilisi választáson

