Városlista
2026. március 5, csütörtök - Adorján

Hírek

2018. Szeptember 23. 17:32, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A kisvállalkozásokon keresztül jutnak el a nagyokhoz a kiberbűnözők

A kisvállalkozásokon keresztül jutnak el a nagyokhoz a kiberbűnözők

A kiberbűnőzök útja a nagyobb cégekhez sokszor a kevésbé védett kis- és közepes vállalatokon (kkv), beszállítókon keresztül vezet, ezért fontos, hogy ezek is védekezzenek a támadások megelőzése érdekében

- áll az ESET Internet Security és a szintén IT-biztonsággal foglalkozó Sicontact Kft. közös közleményében.

A Juniper Research szerint a globális adatszivárgások költsége 2019-re várhatóan 2 milliárd dollárra emelkedik, amelynek jelentős része a nagyvállalatokat sújtja. Az ESET szakemberei szerint ez az összeg a kibervédelmi intézkedésekkel jelentősen csökkenthető, emellett pedig megelőzhetők lennének azok a versenyhátrányt okozó anyagi és erkölcsi veszteségek, amelyek egy kibertámadás során sújtják a kkv-kat.

A szakemberek egyebek mellett azt javasolják a nagyobb cégeknek, hogy ne csak a vezetőiket és az alkalmazottaikat oktassák rendszeresen, hanem a beszállítóikat is, illetve használjanak titkosító megoldásokat a hordozható eszközök védelmére, és készítsenek rendszeresen biztonsági mentéseket.

A Sicontact Kft. informatikai biztonsággal foglalkozó szoftverdisztribútor, Magyarországon az ESET technológiára épülő termékeivel a lakossági és a vállalati szegmensben meghatározó piaci szereplő. A kft. nettó árbevétele tavaly 1,58 milliárd forint volt, az azt megelőző évben 1,54 milliárd forintot tett ki. Adózott eredménye 2017-ben meghaladta a 237 millió forintot, 2016-ban pedig a 215 millió forintot. A cégnek 27 dolgozója van - közölték.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld

Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.

A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt

2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok

Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat

2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld

Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor

Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".

2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni

A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.