Hírek
2022. December 25. 15:31, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
A katasztrófavédelem 190 segélyhívást kapott szombaton
A katasztrófavédelem 190 segélyhívást kapott szombaton, 129 esetben tűzoltók beavatkozására is szükség volt - tájékoztatta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) vasárnap az MTI-t.
Azt írták: 32 tűzhöz riasztották őket, ebből 24 épülettűz volt, és 97 műszaki mentést végeztek a tűzoltók.
Nyírgelsén és Ipolytarnócon családi házak kéménytüzét kellett eloltani, Mosonmagyaróváron társasházi lakás szobájában keletkezett tűz, egy siófoki sorházi lakás konyhájában pedig elemes gyerekjáték miatt gyulladtak meg a bútorok.
Baján és Móron szén-monoxid-szennyezés miatt riasztották a tűzoltókat.
Az OKF kiemelte, hogy adventi koszorú gyulladt ki Debrecenben, Kaposváron, Tasson és Csornán, tűzhelyen felejtett étel miatt voltak kisebb tüzek Budapesten és Szekszárdon.
Karácsonykor is 2000 tűzoltó van szolgálatban és 500 jármű áll készenlétben, a riasztást követő 120 másodpercen belül elindulnak segíteni oda, ahol baj van - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld
Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el
Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.
2025. Július 19. 07:49, szombat | Belföld
Kósa Lajos bejelentette, hogy megvan a nemzet aranya
Megvan a nemzet aranytartaléka, a 94,7 tonnát biztonsággal őrzi Dél-Pesten a Magyar Nemzeti Bank
2025. Július 18. 07:48, péntek | Belföld
Lengyel külügyi szóvivő: a Marcin Romanowskinak nyújtott menedékjog miatt rendelték haza a budapesti nagykövetet
A budapesti lengyel nagykövetet Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyi miniszterhelyettesnek Magyarországon nyújtott menedékjog miatt rendelték véglegesen haza
2025. Július 18. 07:46, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: kitiltottak három ukrán vezetőt Magyarországról
A kormány kitiltotta azt a három, a kényszerszorozásokért felelős ukrajnai tisztségviselőt Magyarország területéről, akiknek szankciós listára helyezését előző nap kezdeményezte az Európai Uniónál