Hírek
2012. Július 31. 12:49, kedd |
Belföld
Forrás: MTI Fotó: Soós Lajos
A Jobbik Mansfeld Lászlóval közösen feljelenti Mátsik György volt ügyészt
A Jobbik Mansfeld Lászlóval - az 1956-ot követő megtorlásokban kivégzett Mansfeld Péter testvérével - és a Magyar Politikai Foglyok Szövetségével (POFOSZ) közösen kedden feljelentette Mátsik György volt ügyészt, aki a halálbüntetés kiszabását kérte Mansfeld Péterre - jelentette be Szilágyi György országgyűlési képviselő a Legfőbb Ügyészség előtt.
A legfőbb ügyésznek címzett feljelentést Szilágyi György mellett Murányi Levente, a Jobbik alelnöke és 1956-os elítélt, Dégi András, a POFOSZ elnöke és Mansfeld László írták alá. Mátsik Györgyöt több rendbeli szándékos emberölés, több rendbeli szándékos súlyos testi sértés, több rendbeli kényszervallatás, több rendbeli jogellenes fogva tartás és több rendbeli bűnpártolás ügyében jelentették fel, kérve az ügyészséget, hogy a lehető leghamarabb bírálják el a beadványt. Emellett a Jobbik szeretné, hogy a még szintén élő kommunista bűnösökkel való összebeszélés és a szökés lehetőségének megakadályozása érdekében az ügyészség mérlegelje Mátsik György előzetes letartóztatásba helyezésének lehetőségét. Szilágyi György hangsúlyozta: a Jobbik szerint fontos "egy szebb jövő érdekében leszámolni a múlttal és igazságot szolgáltatni a kommunizmus áldozatainak, és a Jobbik azért küzd, hogy a bűnösök elnyerjék büntetésüket". Murányi György arról beszélt, felháborító, hogy "kiemelt pártnyugdíjakkal ezek a bűnözők, hazaárulók itt élnek ebben az országban, míg az 1956-ban a hazáért harcolók 50-60 ezer forintos nyugdíjból élnek". Mansfeld László a sajtótájékoztatón azt mondta, ennek a feljelentésnek már "régen meg kellett volna történnie, de némi elégtételt mégiscsak fogunk produkálni".
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 10. 13:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: indul a három az egyben képzés, összekapcsoljuk a technikumokat és az egyetemeket
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Balázs: az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között
Orbán Balázs szerint az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között.
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Koncz Zsófia: közös ügyünk, hogy a magyar családok erősek legyenek a jövőben is
2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld
MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe
A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van

