Hírek
2022. Augusztus 29. 18:14, hétfő |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
2,5 milliárd forint ösztöndíj a hátrányos helyzetű tanulóknak
A Belügyminisztérium (BM) közzétette az Útravaló és a Roma Nemzetiségi Tanulmányi Ösztöndíj pályázatait: 2,5 milliárd forint ösztöndíjat szánnak a hátrányos helyzetű tanulóknak.
A BM azt közölte hétfőn az MTI-vel, hogy a program az általános iskola utolsó évfolyamától a diplomaszerzésig biztosít támogatást a hátrányos és a halmozottan hátrányos helyzetű tanulók és hallgatók számára.
A rendelkezésre álló 2,5 milliárd forintos keretből több mint tízezer gyermek és fiatal részesülhet teljesítményalapú ösztöndíjban, amelynek összege az előző év tanulmányi végeredményétől függ - jelezték.
Azt írták, hogy a pályázat növeli a hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű tanulók továbbtanulási esélyeit.
Az ösztöndíjprogramnak négy alprogramja van: Út a középiskolába, Út a szakmához, Út az érettségihez, Út a diplomához.
Az Útravaló ösztöndíjakra szeptember 25-ig lehet pályázni - tették hozzá.
Közölték azt is, hogy szintén szeptember 25-ig lehet pályázni a Roma Nemzetiségi Tanulmányi Ösztöndíjra, amelyre roma nemzetiségi középiskolába járó, 4-es tanulmányi átlagot elérő tanulók jelentkezhetnek.
A pályázatok benyújtásához szükséges dokumentumok és további részletek a BM és a Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóság honlapján találhatóak meg - áll a tárca közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld
Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást
Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.
2026. Július 31. 13:00, péntek | Belföld
Dunamenti Erőmű: a meghibásodott blokk vasárnapra ismét rendelkezésre áll
A Dunamenti Erőmű (DE) meghibásodott blokkja vasárnapra ismét rendelkezésre áll - tájékoztatta az erőműtársaság csütörtök este közleményben az MTI-t.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak
Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala
Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi
