Hírek
2018. Február 22. 10:24, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
150 milliós költségvetési csalást leplezett le a NAV
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) leleplezte, hogy egy cégcsoport 150 millió forint áfát csalt el vegyi áruk illegális kereskedelmével - közölte a vámhivatal csütörtökön az MTI-vel.
A gyanú szerint a külföldről származó árut belföldi beszerzésként könyvelték el, majd úgynevezett bukó cégeken keresztül többször továbbszámlázták, de áfát egyik társaság sem fizetett a fiktív eladás után - áll a közleményben.
Így az elkövetők jogtalan előnyhöz jutottak a tisztességes kereskedőkkel szemben, ezért a NAV 405 millió forint értékben zárolta a cég vagyonát.
A vámhivatal munkatársai 35 helyszínen tartottak házkutatást, iratokat, elektronikus adatokat foglaltak le, 11 tanút hallgattak ki és három gyanúsítottat állítottak elő.
A költségvetési csalás ügyében NAV Közép-dunántúli Bűnügyi Igazgatósága folytatott nyomozást, munkájukat IT szakemberek és a NAV Bevetési Igazgatóság járőrei segítették - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 21. 12:00, kedd | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: cél a morál visszaállítása a hadseregben
A hadsereg moráljának visszaállítását nevezte első és legfontosabb céljának a honvédelmi miniszteri poszt várományosa hétfői Facebook-bejegyzésében.
2026. Április 21. 10:00, kedd | Belföld
Csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára
Tovább csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára, keddtől a benzinért bruttó 6 forinttal, a gázolajért pedig bruttó 14 forinttal kell majd kevesebbet fizetniük a kiskereskedőknek
